• 1.

  LEV Levice
  15-9 39
 • 2.

  INT Inter
  16-11 43
 • 3.

  SNV Spišská N.V.
  16-12 44
 • 4.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 5.

  SVT Svit
  13-12 38
 • 6.

  PDA Prievidza
  9-16 34
 • 7.

  HAN Handlová
  8-19 35

Košická premiéra v Slovenskej Basketbalovej Lige sa už nezadržtateľne blíži. O zhodnotení prípravy a cieľoch do sezóny nám povedal viac generálny manažér tímu Ivan Benninghaus.

Košice boli jeden z prvých tímov s 12-člennou súpiskou, s ktorou plánovali vstup do premiérového ročníka SBL-ky. Pôvodne do nej nechceli zasahovať, ale okolnosti prinútili vedenie klubu k drobným hráčskym zmenám. Už na začiatku prípravy sa k tímu pripojil slovenský reprezentant a bývalý hráč Levíc Maurizio Galata. "Galata prišiel do družstva namiesto Ulmana, ktorý zrejme ukončí svoju basketbalovú činnosť. Je to Slovák a má skúsenosti v SBL-ke," objasňuje hráčsku zmenu Benninghaus. O prípadnom druhom prírastku do kádra trénera Štefana Sviteka sa rozhodne v najbližších dňoch, momentálne sa v Košiciach nachádza na skúške srbský rozohrávač Saša Avramovič. Člen univerzitného tímu Srbska na tohtoročnej univerziáde a bývalý mládežnícky reprezentant má za sebou pôsobivú kariéru, na Slovensko prišiel z macedónskeho KK Kumanovo 2009, kde priemerne v zápasoch dosahoval 9.7 bodu, 2.7 asistencie, 1.7 doskoku a 1.3 zisku. "Avramovič je zatiaľ na skúške, tréneri si ho vybrali. Na turnaji v Székesfehérvari striedal lepšie okamihy so slabšími," hodnotí doterajšie výkony srbského rozohrávača generálny manažér Košíc.

Košický celok má za sebou kvalitnú prípravu na novú sezónu, vyhral päť zápasov v rade, vrátane zisku prvého miesta na domácom turnaji. Dobré zápasy odohral aj v Čechách a celá príprava bola zakončená na turnaji v Maďarsku, kde im len tesne ušlo prvenstvo, keď vo finále nestačili na Albu Fehérvár. "S prípravou aj prípravnými stretnutiami vládne spokojnosť. Na našich cieľoch - bojovať o top 4 sa určite nič nemení," vyjadruje spokojnosť s prípravou skúsený basketbalový činovník, ktorý na záver dodáva: "V Košiciach sa na SBL-ku ľudia, ale aj činovníci klubu veľmi tešia. V meste absentoval veľký basketbal viac ako šesť rokov. Popri ženách chceme do Angels Arény pritiahnuť čo najviac ľudí práve našim atraktívnym basketbalom."

Foto: Viktor Wurm