• 1.

  SNV Spišská N.V.
  15-9 39
 • 2.

  LEV Levice
  13-8 34
 • 3.

  LUC Lučenec
  12-10 34
 • 4.

  SVT Svit
  11-10 32
 • 5.

  INT Inter
  10-11 31
 • 6.

  PDA Prievidza
  8-12 28
 • 7.

  HAN Handlová
  7-16 30

Počas sezóny riešila Prievidza výmenu trénera, čo bol však vlastne začiatok rozprávky. Jej výsledok už poznáme, na Hornej Nitre sa BC radovalo zo zisku striebra. Kouč Tihomir Bujan zotrval na lavičke, s takmer kompletne novým družstvom sa pokúsi opäť zopakovať podobný úspech.

Prievidza stupňovala svoju hru postupne, najskôr udolala v päťzápasovej štvrťfinálovej bitke Komárno, aby následne ukončila nádeje Levických Patriotov na zisk double. Po veľkej porcii zápasov už nemali vo finále nárok na Inter, ale striebro malo v Niké aréne cenu zlata. Teraz je pred zverencami trénera Tihomira Bujana náročná úloha – nadviazať na tento úspech. „S prípravou sme začali 12. augusta, k dispozícii boli všetci hráči okrem Adama Antoniho, ktorý si plní povinnosti pri reprezentačnom tíme,“ povedal na úvod tréner Prievidze.

V jeho družstve nastali obrovské zmeny, veď z kľúčových hráčov zostal len americký pivot Delvon Johnson. Spolu s ním pokračuje mladé slovenské duo Jakub Mokráň a Jakub Kádaši. Ostatné mená sú nové. „Vzhľadom na náš rozpočet, si myslím, že sme toto leto odviedli dobrú robotu. Mnoho nových hráčov, preto určite potrebujeme nejaký čas, ale myslím si, že môžeme hrať dobrý basketbal. Naša súpiska je uzatvorená. Toto je naše družstvo na novú sezónu,“ uviedol Bujan.

Pohľad na posily je zaujímavý, Prievidza totiž vo veľkom lovila od svojich konkurentov. Zo Svitu získala Andrewa Guilloryho, z Komárna Nenada Deliča a z Levíc Nikolu Gačešu. „Ostatné tímy urobili to isté, ako napríklad Handlová, Inter a Levice. Nemyslím si, že je to niečo špeciálne,“ poznamenal kouč BC. Do klubu sa vracia odchovanec Jakub Pasovský. Zo zahraničných líg prišla len dvojica hráčov – Troran Brown a Ibrahim Durmo. Apropo Slováci, tam prišlo asi najciteľnejšie oslabenie, ktoré by mala zaplátať dvojica Spišiakov – Matej Majerčák a Adam Antoni. „Rozhodli sme sa dať šancu a pracovať s mladými slovenskými hráčmi. Pokúsime sa o ich rozvoj, čo môže byť celkovo dobré pre slovenský basketbal. Očakávam od nich veľkú energiu a túžbu zlepšovať sa. Potom bude naše družstvo ešte lepšie,“ vyhlásil Bujan.

IMG 1628

S týmto výpočtom zmien možno očakávať aj zmenu herného prejavu: „Určite budeme hrať trochu inak, pretože máme k dispozícii odlišné typy basketbalistov. Verím však, že budeme hrať atraktívny basketbal.“

V príprave čakajú na Prievidzu celky z Maďarska, Rakúska a Česka, no nevyhnú sa ani konfrontácii s ligovými konkurentmi. „Prípravné zápasy sú skôr ako tréningy, budeme v nich testovať rôzne varianty. Program je v poriadku, potrebujeme sedem – osem zápasov, čo aj máme,“ zamyslel sa chorvátsky kormidelník.

Bujan bude tentoraz pri kormidle od začiatku sezóny. Čo si sľubuje od ďalšieho ročníka na lavičke Prievidze? „Máme nový tím, mladých hráčov, preto budeme potrebovať čas a trpezlivosť. Myslím si, že môžeme byť medzi najlepšou ligovou štvorkou,“ odpovedal na záver.

 

Aktuálna súpiska BC Prievidza:

Príchody: Matej Majerčák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Adam Antoni (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Andrew Guillory (Iskra Svit), Troran Brown (Villars Basket/Švajčiarsko), Nikola Gačeša (BK Levickí Patrioti), Jakub Pasovský (VŠEMvs Karlovka Bratislava "B"), Nenad Delič (MBK Rieker Com-Therm Komárno), Ibrahim Durmo (OKK Spars Sarajevo/Bosna a Hercegovina)

Zostávajú: Tihomir Bujan (tréner), Maroš Helmecy (asistent trénera), Delvon JohnsonJakub KádašiJakub Mokráň

 

Aktuálny program prípravných zápasov BC Prievidza pred sezónou 2019/2020:

25. augusta: BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BC Prievidza

30. augusta: BC Prievidza - Szolnok Olaj KK (Maď.)

7. septembra: DEKSTONE Tuři Svitavy (ČR) – BC Prievidza

11. septembra: BC Prievidza – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

15. septembra: BC Prievidza - BK Dukes Klosterneuburg (Rak.)

24. septembra: BK Dukes Klosterneuburg (Rak.) – BC Prievidza

27. septembra: BC Prievidza – BK JIP Pardubice (ČR)

Foto: Lukáš Droppan, Vladimír Králik