• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

V levických radoch zavládlo po finále sklamanie, to je ale už zabudnutá kapitola a zároveň motivácia do nového ročníka. Patrioti pokračujú v nastolenom trende, udržali si veľkú časť družstva a opäť plánujú mať len tie najvyššie ambície.

Najdôležitejšia otázka leta bola zodpovedaná len nedávno, Šimon Krajčovič zostáva aj naďalej playmakerom Levíc. Vo veľkej miere sa podarilo udržať slovenskú kostru družstva, v tomto smere odišiel len Martin Danielič do Komárna. Miernymi zmenami prešla legionárska časť družstva, Cvetomir Černokojev sa vrátil do Bulharska a nové pôsobisko si hľadá Henri Wade-Chatman.

„Prípravu sme začali už 9. augusta. Naši chalani, spolu s Lacom Lutovským, naozaj urobili super robotu. Je vidieť, že pracovali. Po príchode je vidieť, že majú natrénované, čo ma teší. S príchodom z reprezentácie sa k nám pripojili aj zahraniční hráči. Času nie je veľa, ale to je všetko príprava. Musíme pozerať na seba, aby sme ako tím boli fyzicky pripravení hlavne na začiatok ligy,“ načrtol na úvod tréner tímu Michal Madzin.

Nemenej dôležitou správou bolo udržanie Tre'Dariusa McCalluma, ktorý už obliekal levický dres v predchádzajúcom ročníku. Počas leta napokon prišli len dve nové tváre, Američania DaVonté Lacy a Deshawn Freeman. Opäť tak bude veľká miera zodpovednosti na pleciach slovenských hráčov.

„Filozofia je v Leviciach jasná. Veľmi ma teší, že sa podarilo udržať takýto slovenský základ. Trochu mrzí, že odišiel Danielič. Drvivá väčšina Slovákov zostala, môže nám to pomôcť. Ukazuje sa, že chalani chcú hrať v Leviciach, majú pre tento klub srdce. Vybrali sme si hráčov, o ktorých si myslíme, že nám pomôžu a budú pre tím prospešní. Nie je dôvod, aby som to po pár dňoch hneď negoval (úsmev). Urobili sme najlepšie rozhodnutia aké sme vedeli, z informácií, ktoré sme mali, aby bol káder vyvážený a mali sme viacero možností v hre. Som veľmi rád, že všetci sú v Leviciach a postupne môžeme začať pracovať. Momentálne je to káder, s ktorým určite začneme sezónu. Verím, že máme každý post pokrytý, na takej úrovni, že môžeme byť spokojní,“ vyjadril sa kouč Levíc na margo družstva.

levice priprava 2

Ako v mnohých kluboch, tak aj v Leviciach nevynímajúc, sa aktívne snažia pracovať s mladými hráčmi. Spolupráca s ŠBK Junior Levice prináša svoje ovocie, v podobe obsadenia niekoľkých miest na súpiske mužov. „Ako pred minulou sezónou, sme dopĺňali tím do prípravy o troch hráčov, ktorí boli vekovo ešte v junioroch ŠBK Junior Levice. Teraz máme tiež v pláne, aby niektorí chalani dostali šancu. Samozrejme, prvoradá je ich súťaž, aby mali plnohodnotný tréningový proces a hrali čo najviac zápasov. To je v ich veku kľúčové, aby boli zápasovo vyťažení. Každý tréning, každá šanca s A-tímom je pre nich prospešná,“ myslí si Madzin.

Patrioti sa už dlhšiu dobu radia medzi tímy s najvyššími ambíciami v rámci Niké SBL. Všetko odštartoval rok 2018, odvtedy sa im vždy podarilo ukoristiť nejakú medailu. K tomu sa pridávajú na naše pomery nie výrazne zásahy do družstva. To všetko by malo pokračovať aj v novej sezóne.

levice priprava 3

„Až tak sa náš káder nezmenil. Urobíme maximum, aby sme boli efektívni a využili všetko, čo v rámci družstva máme. Cítime, že je tu nejaký krôčik, ktorý chceme urobiť. Vystihuje to všetko, čo by sme chceli povedať. Treba však rešpektovať každý tím v lige, kádre sa extrémne zmenili. Ani jeden tím nie je rovnaký. Od prvej do poslednej minúty sezóny treba urobiť maximum, aby sezóna bola najdlhšia,“ dodal na záver kouč Levíc.

 

Aktuálna súpiska Patrioti Levice:

Príchody: DaVonté Lacy (Donar Groningen - Holandsko), Deshawn Freeman (Södertälje Kings - Švédsko)

Zostávajú: Michal Madzin (tréner), David AbrhámMartin BachanDaniel ChabanPatrik PažickýSamuel VolárikViktor JuríčekTre'Darius McCallumŠimon KrajčovičPatrik Adámik

 

Aktuálny program prípravných zápasov Patrioti Levice:

3. - 5. septembra: Federálny pohár - A-skupina (Patrioti Levice, BKM Lučenec, BC Geosan Kolín/ČR):

3. septembra: Patrioti Levice - BKM Lučenec

5. septembra: Patrioti Levice - BC Geosan Kolín (ČR)

11. - 12. septembra: Federálny pohár - duely o umiestnenie

17. - 19. septembra: Medzinárodný turnaj v Handlovej (MBK Baník Handlová, Patrioti Levice, SKN St. Pölten/Rak., ?)

Foto: LG