• 1.

  LEV Patrioti
  16-2 34
 • 2.

  KMR Komárno
  13-6 32
 • 3.

  SNV Rytieri
  10-9 29
 • 4.

  LUC Lučenec
  10-9 29
 • 5.

  INT Inter
  9-10 28
 • 6.

  HAN Handlová
  8-10 26
 • 7.

  SVT Svit
  7-11 25
 • 8.

  PDA Prievidza
  1-17 19

Svit zatiaľ nenapĺňa predsezónne očakávania, v dôsledku viacerých hráčskych i personálnych zmien sa tím nachádza až v dolnej polovici tabuľky. Krídelník podtatrancov Rilwan Bakare si ale myslí, že súčasný tím patrí do najlepšej päťky.

„V zápasoch odovzdávam všetko, snažím sa o organizovanie a samozrejme hlavnou snahou je vyhrávať,“ odpovedá na otázku, či pociťuje nejaký tlak v tíme Rilwan Bakare. Rodák z Chicaga prišiel do Svitu z druhej nemeckej regionálnej ligy a hneď od úvodu sa vyprofiloval na jednu z kľúčových persón tímu. Ani jeho výkony však zatiaľ nepomohli k tabuľkovému posunu podtatrancov, momentálne sa tím Rudolfa Juga nachádza so štyrmi víťazstvami na šiestom mieste, rovnaký počet víťazstiev má aj Nitra s Karlovkou, preto bude zaujímavé sledovať komu sa podarí v blízkej budúcnosti utrhnúť. Bakare je ale toho názoru, že Svit by mal bojovať v najlepšej päťke. „Prehrali sme niekoľko zápasov, ktoré sme mali vyhrať, ale pracujeme na tom, aby sme boli dobrým tímom. Viem, že čoskoro sa situácia otočí v náš prospech.“ Ako hlavné dôvody doterajších neúspechov uviedol problémy v defenzíve, slabé koncovky zápasov a taktiež nekoncentrovanosť počas celých 40 minút.

„Hráčske zmeny zohrávajú tiež svoju rolu, máme síce v tíme nového krídelníka (Jerrah Young, poz. redaktora), ale ani s ním sa nám nedarí víťaziť,“ dodáva hráč Svitu. Pre trénera Rudolfa Juga je dobrou správou fakt, že Bakare patrí k najužitočnejším hráčom tímu. S priemerom 13.6 bodu je v druhej desiatke najlepších strelcov súťaže, v počte doskočených lôpt je dokonca na piatej pozícii s priemerom 8.0 doskoku. „Povedal by som, že som spokojný so svojimi výkonmi, ale stále je na čom pracovať. Od predsezónnej prípravy som však prešiel dlhú cestu,“ skonštatoval legionár v drese Svitu.

Prestup z druhej regionálnej ligy v Nemecku do najvyššej súťaže na Slovensku si pochvaľuje, ako sám vraví, ide o správny krok v jeho basketbalovej kariére: „Som šťastný, že mi Svit dal šancu obliekať ich dres. Bol to správny krok pre mňa.“ Medzi svoje osobné ciele v aktuálnej sezóne zaradil hráč Svitu zisk väčšieho počtu víťazstiev a postup do vyraďovacích bojov.

FOTO: DANIEL FAIX