• 1.

  LEV Levice
  17-9 43
 • 2.

  INT Inter
  16-11 43
 • 3.

  SNV Spišská N.V.
  17-13 47
 • 4.

  LUC Lučenec
  16-13 45
 • 5.

  SVT Svit
  14-13 41
 • 6.

  PDA Prievidza
  9-18 36
 • 7.

  HAN Handlová
  8-20 36

Medzi fanúšikmi obľúbený pivot Košíc Michal Baťka si v sobotňajšom Súboji Hviezd pripísal na svoje konto už rekordnú piatu účasť. Ako si cení priazeň fanúšikov?

Baťka chýbal v doterajšom priebehu konania All Stars zápasov len dvakrát – v sezóne 2009/2010 a 2014/2015, inak je neodmysliteľnou súčasťou tohto prestížneho podujatia. V tohtoročnej edícii Súboja Hviezd sa druhýkrát predstavil v základnej päťke. „Som veľmi rád, že si ľudia všímajú ako hrám a sú spokojní s mojou hrou. Som veľmi vďačný, že sa im môžem takto poďakovať,“ poďakoval hlasujúcim fanúšikom za podporu košický pivot. Ako ďalej Baťka dodal, potešilo ho, že do zápasu nastupoval ako hráč Košíc spolu s ďalšími dvoma parťákmi z tímu. „Sme nováčikom, na akcii sme boli spolu s ďalšími chalanmi, takže asi odvádzame dobrú prácu. Som rád, že si ma vybrali do základnej päťky a chalanov doplnili tréneri,“ myslí si Michal Baťka. Organizáciu sobotňajšieho podujatia pochválil, podľa neho akcia vyšla, mala mať čo mala a hlavne potešila oko diváka.

Košický odchovanec sa vrátil po sedemročnej odmlke tam, kde s basketbalom začínal. „Som doma, je to tak najlepšie. Človek je doma, keď je doma. Som rád, že to takto vyšlo. Máme všetko čo treba, nič nám nechýba,“ vyjadril spokojnosť s návratom reprezentačný center. Nováčik z Košíc patrí k pozitívnym prekvapeniam doterajšieho priebehu ročníka, len štyri prehry zo 17 zápasov radia zverencov Štefana Sviteka na priebežne prvú pozíciu v tabuľke, ale samotného Baťku zápasová bilancia neprekvapila, pretože podľa neho už od začiatku bolo jasné, že sa skladá silné družstvo. Aké sú však ambície košického tímu do ďalšieho priebehu sezóny? „Nejaké špeciálne ambície zatiaľ nie sú, veríme že budeme minimálne v semifinále a uvidíme čo sa bude diať,“ dodal na záver Baťka.

FOTO: PETER JESENSKÝ