• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Sobota by mala byť tým dňom, kedy sa do farieb Spišských Rytierov opäť oblečie Lautaro Lopez. Pred domácimi fanúšikmi odštartuje jeho tretie pôsobenie u „Novovešťanov“. Argentínsky playmaker prezradil v prvom rozhovore od návratu, čo stálo za jeho nečakaným koncom v decembri a s akými cieľmi prichádzať späť do známeho kolektívu.

Správa o tom, že 25-ročný basketbalista je späť v Niké SBL, zaujala mnohých a podľa očakávania priniesla veľký záujem. Vo všeobecnosti bolo odkomunikované, že dôvodom jeho takmer trojmesačnej absencie boli rodinné dôvody. Prečo sa teda Lopez vrátil na Spiš pred rozhodujúcou časťou sezóny?

„Veľký dôvodom bola láska k basketbalu. Tri mesiace som nehral, preto si teraz chcem užiť každú sekundu. Za mojim decembrovým rozhodnutím boli rodinné dôvody. Musel som sa postarať o niektoré rodinné záležitosti, ktoré mali vplyv na basketbal a môj osobný život. Nikdy som neprestal trénovať, ale samozrejme som strávil aj nejaký čas s priateľmi počas vianočných sviatkov, osláv nového roka a mojich narodenín. Profesionálom som deviatu sezónu, vždy mi chýbali tieto aktivity,“ vysvetlil svoje rozhodnutie staronová tvár u Spišiakov.

S Rytiermi to bude už jeho tretia skúsenosť v jeho basketbalovej kariére, po predchádzajúcom ročníku a začiatku aktuálnej sezóny. Klubu sa tak podarilo nahradiť Nigela Johnsona a vlastne neisť do nejakého rizika s angažovaním neznámeho hráča. „Povedal by som, že ľudia. Mám skvelú chémiu s vedením klubu a spoluhráčmi. Čo milujem na Spišskej je to, že chce vyhrávať tituly a ja mám rád takúto mentalitu. Môj vzťah s trénerom zohrával určite rolu pri návrate. Vždy mi písal, ako sa mám, aká je situácia s mojou rodinou, čím len uľahčil moje rozhodnutie o návrate,“ povedal Lopez viac o tom, čo zohralo rolu pri jeho návrate do známych farieb.

24

Ciele argentínskeho playmakera sú jasné, nadviazať na doterajšie čísla zo sezóny – priemer cez 11 bodov, 3 doskoky, 6 asistencií a 2 zisky na zápas, no hlavne pomôcť tímu k lepším výsledkom. Šieste miesto v tabuľke rozhodne nie je méta, s ktorou by zverenci trénera Tea Hojča boli po troch štvrtinách základnej časti a neúčasti na Česko-slovenskom pohári, spokojní.

„Prinesiem pozitívnu energiu a skúsenosť. Myslím si, že máme všetko, aby to fungovalo. Ako som povedal, mám víťaznú mentalitu, čiže mojou prioritou je zbierať víťazstvá a z toho budovať sebavedomie. Musíme zmeniť mentalitu, hráči musia pochopiť, aký prestížnu organizáciu reprezentujeme. Každý deň sa je čo učiť, to je krásne na tomto športe,“ prezradil rozohrávač Spišiakov, čo sa od neho dá očakávať.

IMG 8886

Jasno má aj v cieľoch: „Chcem vyhrať titul. Toto je moja tretia sezóna na Slovensku, v predchádzajúcich dvoch sa mi nepodarilo prejsť cez semifinále, takže môj cieľ je jasný.“ Prvý krok za dosiahnutím tejto méty môže Lopez urobiť už v sobotu, v rámci 30. kola privítajú Rytieri na domácej palubovke v repríze minuloročného semifinále play off Komárno.

Foto: Katarína Puškášová, Barbora Klorusová, Vladimír Dorňák