• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Každý mesiac sa vám prostredníctvom svojho blogu na našom webe prihovára hráč MBK Handlová Nikolas Skouen. Aj pri spomienkach na december bolo o čom hovoriť, preto si prečítajte jeho pohľad na záverečný mesiac roka 2018.

Prešiel ďalší mesiac, ale prehupli sme sa aj do nového roka. Naučili sme mnohým novým veciam. Konečne sme prelomili sériu prehier, keď sme dokázali dvakrát po sebe tesne vyhrať. V týchto dueloch nás viedol zaujímavý a nový rozohrávač tímu K.C. Ross-Miller. Bolo to ťažké obdobie počas čiernej série prehier, pretože keď je potrebné niečo zmeniť, aby sa začalo vyhrávať, tak sa to rieši hráčskymi zmenami (v niektorých kluboch aj zmenami na poste trénera), ktorí sú však zároveň vašimi priateľmi.

Slovenská basketbalová liga je náročná. Keď sa vyhráva, tak všetci sú šťastní a všetko ide ľahšie. Keď však prichádzajú prehry, tak hľadať pozitíva treba až vtedy, ak sa niečo pozitívne udeje. Každý chodí v tých chvíľach po špičkách. Keď sa nám podarilo triumfovať nad Komárnom, tak sa zdalo, že sme dostali nový vietor do plachiet. Vyzerá to tak, že každý klub zažil zaujímavý rok. Noví tréneri a hráči prichádzajú, pretože každý chce okamžité výsledky tímu, aby mohol byť konkurencieschopný v play off. Je to pochopiteľné, ale môže to vytvárať v šatni napätú atmosféru v momente, keď sa tímu nedarí a víťazstvá neprichádzajú.

Som nesmierne šťastný, že môžem hrať basketbal po väčšinu svojho života, preto som sa naučil, že minúty, body, víťazstva počas sezóny sa zvyšujú, ale aj znižujú. Experimentuje sa, aby sa našlo najlepšie riešenie z dlhodobého hľadiska. Sústrediť sa treba na to, čo môžete kontrolovať a nepozerať sa na to z emocionálnej stránky, je kľúčové pre návrat k úspechom. Pre mnohých je basketbal ako život, keď by ste boli šťastný, ak to ide podľa vás, tak by život nemal veľkú cenu. Všetci milujeme túto hru, preto musíme zostať vždy na vrchole počas dobrého aj zlého, pretože tak skáče aj lopta!

Verím, že sa poučíme a zoberieme si niečo z tohto procesu, budeme mať vnútorný pokoj, trpezlivosť a radosť aj v tých dňoch, keď neprídu výsledky, ktoré cítime, že si zaslúžime. Dúfam, že tieto ťažké časy nás v rámci tímu zocelili a nie nás rozdelili. Verím, že prídu dni, keď budeme hrať lepšie, ako si sami vieme predstaviť a tiež si prajem, že budeme hrať odvážne a nebudeme pomýšľať nad strachom zo zlyhania.

V rámci novoročného predsavzatia budem veriť tomu, že tvrdá práca, pozitívny duch a podpora jeden druhého prinesie cenné lekcie, ale tiež povedie k tomu, čo všetci chceme – viacej výhier! Pre hráčov je to ťažký boj, pretože mnoho z nich opúšťa svoje krajiny a rodiny v dôvere, že urobili správne rozhodnutie. Náročné je to občas aj pre trénerov, vedenie a fanúšikov. Verím však, že všetci rozumieme tomu, že v každom tíme sa všetci snažia zo seba vydať maximum. Každý by preto mal podporovať toho druhého. Úspech nie je konečná stanica, ale je to cesta, ktorú spoločne prechádzame každý deň.

Šťastný nový rok! Verím, že nám všetkým prinesie mnoho radosti a úspechu!

Foto: Lukáš Droppan