• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Ahojte, som Lautaro Lopez z Chaca, Argentína. Mám 21 rokov, hrám za Inter Bratislava a v tejto sezóne vám prostredníctvom blogu budem sprevádzať svojou basketbalovou cestou na Slovensku.

V predchádzajúcom ročníku som hral za A-tím Baskonie, ale súčasťou klubu som bol tri a pol roka. Dostal som ponuku hrať za Inter, na čo môj agent reagoval tak, že chcel okamžite hovoriť s trénerom. Ten mi prezradil svoj plán a mne sa veľmi pozdával.

Počas karantény som bol v Španielsku doma, kde som každé ráno trénoval. Po dvoch alebo troch týždňoch nám umožnila vláda ísť von, tak som začal trochu behať a kombinoval som to zdvíhaním závaží. Keď nám umožnili návrat do hál, tak som trénoval ako bláznivý, len aby som bol pripravený na túto novú skúsenosť.

Pre mňa je jednoduché adaptovať sa na nové veci, pretože nie som žiadna hanblivka. Nemám teda žiaden problém pýtať sa na veci, o ktorých neviem, respektíve ich vyskúšať. Na Slovensku je úžasné jedlo, v mnohom mi pripomína rodnú Argentína. Bratislava je veľmi pekná, ale jedna vec je tu odlišná. Ľudia sú tú chladnejší, moc nerozprávajú. Možno je to však tým, že nehovorím ich jazykom.

Dostal som sa do nového tímu, mám na pleciach viac zodpovednosti. V predchádzajúcom ročníku nehral tak veľa, teraz je predo mnou priestor na to, aby som ako hráč rástol a urobil tiež ďalší krok do budúcna. Tím a tréner vložili do mňa mnoho dôvery, preto budem vydávať zo seba všetko, aby som pomohol k naplneniu všetkých cieľov, ktoré sme si stanovili.

IMG 0261

Čo sa týka očakávaní, tie nemám rád. Rád žijem každý deň tak, ako keby bol posledný. Myslím si, že keď tvrdo pracujete a každý deň to budete ukazovať, tak dobré veci sa určite dostavia. Samozrejme, očakávame len to najlepšie, ale keď nebudeme tvrdo pracovať, tak sú to len reči.

Zatiaľ som Bratislavu poriadne nespoznal, nemal som moc času a k tomu aj táto situácia s koronavírusom. Očakávam, že sa postupne situácia zlepší a ja si budem môcť užiť niečo v rámci Bratislavy.

Foto: Vladimír Dorňák