• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Ahojte, som Lautaro Lopez z Chaca, Argentína. Mám 21 rokov, hrám za Inter Bratislava a v tejto sezóne vám prostredníctvom blogu budem sprevádzať svojou basketbalovou cestou na Slovensku.

Myslím si, že keď sa obzriem za septembrom, tak sme sa ako tím oveľa zlepšili. Pochopili sme, čo musíme urobiť a som toho názoru, že je pred nami už len zlepšenie. Z toho som šťastný. Ak mám hovoriť o sebe, tak si myslím, že sa vďaka mojim spoluhráčom každý deň zlepšujem. Môžem povedať, že hrám dobre. Proti Svitu a Lučencu sme odohrali dva skvelé zápasy, ale celkovo to je z našej strany stále ako na hojdačke. Musíme hrať viac konzistentne.

Zmena trénera (poz. Oleg Meleščenko za Alberta Blanca Vilu) bola pre mňa prekvapením, keďže Alberto ma sem doniesol. Zo začiatku som tak bol nervózny, ale po pár tréningoch je to už v poriadku a cítim sa teraz bezpečne. Nový tréner priniesol dobrú energiu. Je skvelý v detailoch, ukazuje nám najmenšie chyby, ktoré robíme a ako ich máme zlepšovať. Ak budeme v tomto pokračovať, tak si myslím, že ako tím dosiahneme skvelé veci.

IMG 6413

Aktuálna situácia je ťažká, pretože nikdy neviete, kedy dostanete koronavírus. Musíme sa o seba starať, dodržovať protokol a v každom aspekte byť profesionálom, no kontrolovať to nevieme. Momentálne teda veľa pracujeme na svojej hre, aby som pomohol tímu vo veciach, ktoré odo mňa tréner vyžadovať. Snažím sa zamestnať svoju hlavu mimo basketbalu, čítam veľa kníh o líderstve.

Draftovanie Leandra Bolmara (poz. Minnesotou Timberwolves) nebolo pre mňa prekvapením. Je to veľmi talentovaný chalan, ktorý urobil veľmi veľa roboty a konečne sa mu vypláca. Som za neho šťastný, pretože sa poznáme od mojich 16 rokov.

Foto: Vladimír Dorňák