• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Boje o miestenku na záverečnom Final Eight turnaji Slovenského pohára 2016/2017 pokračovali počas víkendu druhým kvalifikačným kolom. Prinášame vám informácie a sumár víkendového diania.

MBK AŠK Slávia Trnava – BK ŠKP Štart Bratislava 77:72 (17:12, 11:12, 21:15, 28:13)

Trnava: Hanusek 24, Ábel a Švenk po 13, Zaťko 11, Šušanský 9, Labuda a Pinček po 2, Lennaerts a Synak po 1, Rantuch a Vencelík 0)

Štart: Vojtek 22, Straško 13, Neubauer 11, Dorko 10, Golej a Mačura po 8, Kubinec 0

TH: 22/14 – 26/20, Fauly: 28 – 20, Trojky: 6 – 4, Rozhodovali: Mlynarčík a Bullo

Tomáš Koval (tréner Štartu): „Na zápas sme, z dôvodu viacerých zranení a chorôb, ale tiež blížiacich sa sviatkov, pricestovali len so 7 hráčmi, čomu sme samozrejme museli prispôsobiť aj herný prejav a tempo zápasu. Vo svojom úsilí sme sa zamerali najmä na vybudovanie si prijateľnej východiskovej pozície do odvety, čo sa nám myslím si, že celkom podarilo.”

BKM Dastet Krompachy – MŠK Iskra Petržalka 79:80 (16:20, 13:20, 20:18, 30:22)

Krompachy: Antoni 37, Ogurčák a Štec po 16, Čižmár 6, Holda a Sarna po 2

Petržalka: Michálik 17, Škrobánek 15, Ciho 14, Kráľ 11, Homola 10, Grác 9, Bujnovský 4

TH: 13/8 – 30/19, Fauly: 23 – 19, Trojky: 7 – 5, Rozhodovali: Lukáč a Andráši

Marián Berček (tréner Petržalky): „Videli sme duel dvoch odlišných polčasov. V prvom sme mali hru pod kontrolou, no v druhom sme stratili svoj rytmus a pohodu. Domáci ukázali svoju silu a postarali sa dramatickú koncovku stretnutia, so šťastnejším koncom pre nás. Chcem pochváliť svoje družstvo, že aj po tom, čo domáci v koncovke otočili skóre o päť bodov vo svoj prospech, sme našli dostatok síl na víťazstvo v náš prospech. Krompachy, ale aj ďalšie druholigové družstvá, určite kvalitou patria do prvej ligy. Je len škoda, že ju nehrajú.“

BK Klokani Ivanka pri Dunaji - IMC Slovakia Považská Bystrica 95:91 (19:31, 28:15, 27:19, 21:26)

Považská Bystrica: Drbul 26, Janiga 22, Péli 15, Žilinčík 14, Markovič 11, Hrebičík 3, Butko, Majerčák

a Peťovský 0

Rozhodovali: Fontányi a Hančík

Matej Tomáško (tréner Považskej Bystrice): „Prvý zápas Slovenského pohára nám nevyšiel podľa predstáv, hoci sme si od úvodu zápasu vybudovali 10-bodový náskok. Prvých 15 minút sme dodržiavali všetko, na čom sme sa dohodli pred zápasom, ale potom to bola z našej strany strata koncentrácie a súper sa ešte do polčasu ujal vedenia 47:46. Po polčase začal súper premieňať jednoduché koše, pritvrdil v obrane a my sme sa snažili individualisticky presadiť proti fyzicky a výškovo silnejšiemu súperovi. V závere sme ešte dostali súpera pod tlak a stiahli sme na rozdiel jedného bodu, ale opäť našou chybou sme neskórovali a súper poklaksónovou strelou upravil skóre na konečných 95:91.“

BK ŠPD Rožňava - MŠK BK Žiar nad Hronom 71:67 (14:21, 13:13, 24:18, 20:15)

Rožňava: Lichvár 31, Halko 14, Beshir 9, Žiak 6, Mádi 5, Kilík 3, Kúdela F. 2, Duck 1, Kúdela I. 0

Žiar nad Hronom: Vrtík 28, Javúrek 17, Kašša 9, Krč D. 8, Tkáč 3, Krč T. 2, Kaňa, Páleník a Rajnoha 0

Rozhodovali: Lukáč a Andráši

Marián Halko (tréner Rožňavy): "Začali sme rozprávať. Miesto toho, aby sme hrali svoju hru. Keď sme prestali rozptyľovať a začali hrať, tak to išlo. V poslednej štvrtine rozhodli aj skúsenosti. Aj keď teraz hráme v 2. lige, hrali sme aj v prvej. Hráči súpera asi ešte nehrali veľa takýchto zápasov. Pred zápasom som predpokladal, že prehráme, aj keď nie o veľa. Víťazstvo som nečakal. Veľmi nám k nemu pomohli aj diváci. Bol to náš šiesty hráč."

Karol Kučera (tréner Žiaru nad Hronom): „Zápas druhého kola Slovenského pohára sme veľmi dobre začali, hráči plnili taktické pokyny v obrane a držali sme dobré tempo hry v útoku. Hrali sme rýchlo a lopta mala dobrú tranzíciu, čím sme prvú štvrtinu vyhrali o 7 bodov. Aj v druhej časti hry sme pokračovali vo svojej hre. Náš náskok narástol až na 12 bodov a tam sme sa zastavili. Namiesto aby sme súperovi odskočili na 15-20 bodov, sme mu svojimi chybami v obrane a nedôsledným zakončením v útoku dovolili znížiť a vrátiť sa do zápasu. Do druhého polčasu domáci nastúpili s oveľa väčším nasadením ako my a postupne znížili náš náskok a dokonca sa dostali aj do vedenia v zápase. Napriek tomu sme sa ešte raz vrátili do zápasu a 5 min pred koncom sme opäť viedli o 6 bodov. Veľká škoda, že sme si už ten náskok nedokázali udržať a nedotiahli sme zápas do víťazného konca. No to je o tom, že naši mladí hráči nemajú ešte skúsenosti a takéto závery nedokážeme uhrať. V závere zápasu sme ešte urobili dve taktické chyby  a zápas sme prehrali o 4 body, čo nám ale do odvety dáva šancu, aby sme bojovali o postup do tretieho kola. Len musíme dokázať odohrať domáci zápas celých 40 minút v plnom nasadení a koncentrácii."