• 1.

    INT Inter
    5-1 11
  • 2.

    LEV Levice
    5-1 11
  • 3.

    KOS Košice
    4-2 10
  • 4.

    SVT Svit
    4-2 10
  • 5.

    PDA Prievidza
    3-3 9
  • 6.

    KOM Komárno
    3-3 9
  • 7.

    KAR Karlovka
    2-4 8
  • 8.

    SNV Spišská N.V.
    2-4 8
  • 9.

    ZIL Žilina
    1-5 7
  • 10.

    HAN Handlová
    1-5 7

Oficiálna stránka Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy vám aj pred začiatkom 2017/2018 prináša na jednom mieste prehľad všetkých pohybov v kádroch účastníkov SBL.

BK Inter Bratislava (1.)

Prišli: Stefan Matovič, Michal Baťka (obaja KB Košice), Tomáš Praženka (BPSA Inter Bratislava, juniori)

Zostávajú: Oliver Vidin (tréner), Radoslav Rančík, Richard Grznár, Nemanja Barač, Marek Kozlík, Tomáš MrvišMiroslav Páleník,Aleksandar Vlahovič, Alex Ondruš, Salih Nuhanovič, Goran Bulatovič

 

MBK Rieker Com-Therm Komárno (2.)

Prišli: Vladimir Rizman (tréner, KK Elektra Šoštanj - Slovinsko), Ladislav Stojanov (MBK Handlová), Jozef Vojtek (BK Levickí Patrioti), Saša Jankovič, Boris Belavý (obaja Iskra Svit), Lukáš Hoferica (BK Inter Bratislava), Miše Diminič (Polisportiva Basket Lierna - Taliansko), Miles Bowman (High Point University - USA)

Zostávajú: Boban Tomič, Vuk Djordjevič, Matej Marchyn, Matúš Jurčina, Patrik Petrovský, Igor Kürthy

 

KB Košice (3.)

Prišli: Miljan Čurovič (tréner), Igor Marič, Richard Körner (všetci BC Prievidza), Eric Palm (Bakken Bears - Dánsko), Peter Sedmák (Dynamic BG Belehrad - Srbsko), Svetozar Stamenkovič (Jászberényi Kosárlabda Sportegyesület - Maďarsko), Ivan Židzik (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Rahmon Fletcher (Newcastle Eagles - Veľká Británia), Vladimir Djordjevič (KK Bosna-Royal Sarajevo - Bosna a Hercegovina)

Zostávajú: Richard Leško (asistent trénera), Stanislav Baldovský, Filip Duda

 

BC Prievidza (3.)

Prišli: Ryan Pannone (tréner, Hapoel Bank Yahav Jeruzalem - Izrael), Maroš Helmecy (asistent trénera, MBK Rieker Com-Therm Komárno), Jaroslav Musil (BK Levickí Patrioti), Branislav PipíškaJán Zorvan (obaja MBK Lučenec), Martin Bílik (BK Inter Bratislava), Jaytornah Wisseh (Kaposvár KK - Maďarsko), Grant Sitton (University of Victoria Vikes - Kanada), Rodney Glasgow (Stella Artois Leuven Bears - Belgicko), Chris Perry (Lincoln Memorial University - USA), Ryan Martin (STB Le Havre - Francúzsko), Colin Voss (Swiss Central Basket Luzern - Švajčiarsko) 

Zostávajú: Marko BatinaMarek Jašš, Jakub Mokráň

 

BK Levickí Patrioti (5.)

Prišli: Martin Bachan (Iskra Svit), Boris Bojanovský (MBK Rieker Com-Therm Komárno), Miha Vašl (Champagne Chalons-Reims Basket - Francúzsko), Teo Petani (GKK Šibenik - Chorvátsko), Kentwan Smith (BC Nokia - Fínsko), Garrick Sims (MBK Lučenec), Tanel Kurbas (Södertälje Kings - Švédsko), Milan Žiak (KB Košice), Šimon Slaninka (ŠBK Junior Levice)

Zostávajú: Teo Hojč (tréner), Ladislav Lutovský (asistent trénera), Žarko Djurič, Šimon Krajčovič, Martin Danielič, Jaroslav Lukniš, Jakub Zigo

 

Iskra Svit (6.)

Prišli: Marek Ivan (ČEZ Basketball Nymburk - Česko), Maurizio Galata, Vladimir Ivelja (obaja KB Košice), DeAndre Davis (Alcorn State University - USA), Anthony Jackson (DuBois Dream - USA), Marko Radonjič (KK Borac Mozzart Čačak - Srbsko)

Zostávajú: Michal Madzin (tréner), Samuel KubaskýTomáš Gajan,Martin BizubPavol Lošonský, Saša Avramovič, Roman Findura

 

MBK Handlová (8.)

Prišli: Krunoslav Krajnovič (tréner), Adam Štefek (MBK SPU Nitra), Filip Dratva (KB Košice), Michal Dolník (MŠK BK Žiar nad Hronom), Jeremy Landenbergue (BC Boncourt Red Team - Švajčiarsko), Marcus Tyus (University of Nebraska at Omaha - USA), Doug Brooks (University Virginia Commonwealth - USA), Jovan Djordjevič (KK Napredak Rubin Kruševac - Srbsko), Bojan Stanojevič (KK Mladost Mrkonjič Grad - Bosna a Hercegovina)

Zostávajú: Ondrej Haviar, Jakub Novysedlák, Miroslav Mátych, Ivan Zejak

 

VŠEMvs Karlovka Bratislava (9.)

Prišli: Roman Vido, Andrej Kuffa (obaja MBK Rieker Com-Therm Komárno)

Zostávajú: Peter Ivanovič (tréner), Tomáš Polák (asistent trénera), Dalibor Hlivák, Michal Kožár, Róbert Bečarik, Dávid Abrhám, Andrej Galád, Filip Lehman, Filip Halmeš, Juraj Krajčír, Juraj Hašan, Jakub Pasovský, Lukáš Bolek, Adam Dobrotka, Marek MäsiarMichal Podhorský, Daniel Stránsky

 

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (10.)

Prišli: Djordje Ninkovič (Swisslion Leotar Trebinje - Bosna a Hercegovina), Michael L'Africain (CAB Madeira - Portugalsko), Ryan Bennett (Brock University - Kanada)

Zostávajú: Erich Korfanta (tréner), Adam Antoni, Lukáš Krajňák, Daniel Lenárt, Viktor Juríček, Matt Marshall, Tomáš Osvald

 

PP TV Raj Žilina (nováčik)

Prišli: Róbert Rožánek, Jakub Merešš, Roman Skvašik (všetci MBK SPU Nitra), Brandon Conley (Diamond Valley Eagles - Austrália), Brandon Holcomb (Oasi di Kufra Fondi - Taliansko), Walter Wright (Montana University - USA)

Zostávajú: Branislav Ďurčík, Filip Pažický, Patrik Kuric, Šimon Ďuriš, Marek Líška, Gustáv Hoferica

Foto: Lukáš Droppan