• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Po úvodných voľbách kapitánov Eurovia SBL All Star Game Petra Sedmáka a Radoslava Rančíka, dostane tentoraz priestor na prezentáciu svojich ďalších hráčov pivot Košíc. Do svojho tímu si vybral basketbalistu Levických Patriotov Milana Žiaka a Sašu Avramoviča zo Svitu.

Pre istotu len pripomenieme už známe informácie. Každý kapitán si postupne vyberie hráčov spomedzi účastníkov Eurovia SBL bez ohľadu na geografické alebo iné obmedzenie. Z každého tímu si však môže vybrať len jedného zástupcu. Celkovo si kapitáni navolia sedmičku hráčov. Redakcia Eurovia SBL bude mať dvoch tzv. „žolíkov“ – do každého tímu dodajú dvojicu hráčov, tiež bez ohľadu na geografické alebo iné obmedzenie. Konečné zostavy tímov tak budú čítať desiatku basketbalistov, ktoré si potom vyberú svojho trénera a asistenta trénera.

"Sedmo" si vybral do tímu najužitočnejšieho hráča základnej časti 2016/2017 Milana Žiaka. "Milana Žiaka som si vybral kvôli tomu, že bol v predchádzajúcej sezóne MVP základnej časti a mal dobrú sezónu. Podpísal v Leviciach, ktoré hrajú dobre. Vybral som si tiež preto, že aj v tejto sezóne odovzdáva dobré výkony. Myslím si, že si to zaslúži," uviedol Sedmák ku svojej ďalšej voľbe. Slovenský reprezentant patrí už k stáliciam Eurovia SBL, počas leta zamieril z Košíc do Levíc. S Patriotmi sa aktuálne drží na druhom mieste tabuľky, v Alpsko-jadranskom pohári sú dokonca lídrom skupiny. Pod taktovkou trénera Tea Hojča sa udomácnil ako jeden z dôležitých členov tímu, čo dokumentujú aj jeho zápasové čísla. Žiak zatiaľ odohral deväť stretnutí s priemerom 12,1 bodu, 2,8 doskoku, 1,3 asistencie a 1,1 zisku na zápas. "Je to pre mňa pocta, vážim si to. Na mojej pozícii je mnoho kvalitných hráčov, som preto rád, že si ma Peťo vybral. Je to hlavne odmena za to, že sme s Levicami na druhom mieste tabuľky, darí sa nám a vyhrávame. To je pre mňa najdôležitejšie. Je to však odmena nielen pre mňa, ale aj pre tím," vyjadril sa k nominácii Žiak.

Druhou voľbou kapitána tímu sa stal aktuálne najlepší ligový strelec Saša Avramovič. "Je to jednoznačne najlepší strelec ligy. Som rád, že môžem mať takého hráča v tíme, ako je on. Dúfam, že sa mu bude na All Stars zápase aj v lige dariť tak, ako doteraz. Dá sa povedať, že je najlepší tiež v užitočnosti v rámci súťaže," dodal Sedmák ku svojej druhej voľbe. O 24-ročnom srbskom rozohrávačovi sme už popísali mnohé na našom webe, ale pre istotu vám prinášame pohľad aj na tohto hráča. "Peak hráč mesiaca október" je najlepším ligovým strelcom s priemerom 25,4 bodu na zápas, je tiež lídrom v užitočnosti, jeho priemerný index dosahuje hodnotu 23,2. Avramovič má obrovský podiel na tom, že sa Iskra Svit nachádza na štvrtom mieste tabuľky. V aktuálnom ročníku už nastrieľal 38 a 39 bodov, čo sú doteraz najlepšie strelecké výkony. V porovnaní s predchádzajúcou sezónou vystrelili jeho zápasové priemery raketovo smerom nahor, okrem toho pomáha svojmu tímu 6,1 doskokmi, 3,3 asistenciami a 1,8 ziskmi. Aj v počte získaných faulov (7,2) je na prvom mieste v rámci Eurovia SBL. "Som nesmierne šťastný, bude to totiž môj prvý All Stars zápas v živote," povedal Avramovič. 

Eurovia SBL All Star Game je na programe v sobotu 16. decembra o 18.00 h v bratislavskej Hant aréne, vstupenky si môžete zakúpiť v sieti predpredaj.sk.

Foto: Lukáš Droppan