• 1.

  SNV Spišská N.V.
  9-2 20
 • 2.

  LEV Levice
  7-4 18
 • 3.

  LUC Lučenec
  7-4 18
 • 4.

  SVT Svit
  4-5 13
 • 5.

  PDA Prievidza
  3-6 12
 • 6.

  INT Inter
  3-7 13
 • 7.

  HAN Handlová
  2-7 11

Samozrejmosťou Eurovia SBL All Star Game 2017 bola smečiarska a trojkárska súťaž. Najlepšiu mušku z trojbodovej hranice mal krídelník KB Košice Igor Marič a najlepšie kúsky predviedol Bobby Brown z PP & TV Raj Žilina.

Súťaž v streľbe za tri body bola mimoriadne nabitá. Zálusk na prvú individuálnu trofej večera si okrem Mariča robil aj Radoslav Rančík, Milan Žiak, Róbert Rožánek a Svetozar Stamenkovič. Všetkým však vypálil rybník krídelník „býkov“, v oboch kolách získal najväčší počet bodov. „Som veľmi šťastný. V prvom rade by som chcel povedať, že celá akcia bola zorganizovaná pekne. Potešilo ma, že som tu mohol byť, odrobiť si svoje v trojkárskej súťaži a vyhrať ju. Každý je dobrým strelcom, o čosi som bol lepší. Bolo to však zaujímavé, každý mal totiž okolo 16 až 18 bodov vo svojom kole. Najpodstatnejšie boli lopty za dva body,“ poznamenal Marič.

Chorvátsky krídelník si pamätá aj predchádzajúce podujatie v Poprade, kde získal cenu pre najlepšieho smečiara a pre najužitočnejšieho hráča zápasu (MVP). Svoju zbierku tak skompletizoval vo finálovom súboji, v ktorom zdolal Dalibora Hliváka z VŠEMvs Karlovka Bratislava. Maričove trojkárske zručnosti sú basketbalovým priaznivcom dobre známe, v tejto sezóne si aktuálne drží úspešnosť nad 50 percentami. V rámci ligy je na siedmom mieste, ale treba poznamenať, že má jednoznačne najviac pokusov (107) v porovnaní s hráčmi na vyšších pozíciách. „V piatok mi tréner urobil trochu tréning pre mňa, nakoniec to dopadlo dobre. Ďakujem mu za to. Každý deň trénujem trojky, okolo 200 až 300 pokusov. Je to moja práca. Snažím sa čo najviac času stráviť tréningom toho,“ uviedol hráč Košíc.

Marič si zahral v tíme Radoslava Rančíka, k víťazstvu prispel ako člen základnej zostavy 7 bodmi. „Bola to pekná exhibícia, akurát sa mohla trochu viac hrať obrana. Je to také uvoľnenejšie, také sú však All Star zápasy, nik sa nechce zraniť. Dokonca niektorí hráči majú v nedeľu zápas, preto sa nemohlo hrať na sto percent,“ zamyslel sa chorvátsky basketbalista.

 

Aj smečiarska súťaž mala nabité pole účastníkov. Špeciálne na túto časť vybrali organizátori zaujímavú štvoricu – Bobbyho Browna a Jakuba Merešša zo Žiliny, Kentwana Smitha z Levíc a Granta Sittona z BC Prievidza. Víťazom sa stal napokon prvý menovaný: „Som šťastný, že som triumfoval, ale úprimne, z môjho pohľadu to bola najhoršia ukážka smečov, aké som kedy ukázal. Nepodarilo sa mi totiž premeniť mnoho smečov, ktoré obvykle bez väčších problémov dávam. Diváci sa potešili, keď som zasmečoval, ale cítil som, že to mohlo byť lepšie.“

Krídelník Žiliny je jednou z čerstvých tvári v Eurovia SBL, zatiaľ má za sebou len tri súťažné stretnutia. Zápas si vo veľkej miere užil z pozície diváka a celkový koncept sa mu páčil. „Bol to typický All Star zápas – bez výraznejšej obrany. Podobne tomu tak je aj v NBA. Trochu zabrali hráči v tretej a štvrtej štvrtine, ale bral sa ohľad na to, že ich už čoskoro čakajú klubové povinnosti, nik sa nechcel zraniť. Myslím si, že hráči, ktorí tu boli, si tu zaslúžili byť. Chýbali tu však moji spoluhráči kvôli problémom s papiermi. Ja som zatiaľ v lige len krátko, aby som si vyslúžil nomináciu do zápasu. Takto to však bolo dobré,“ uzatvoril Brown.

Foto: Lukáš Droppan