• 1.

    INT Inter
    12-2 26
  • 2.

    LEV Levice
    11-4 26
  • 3.

    SVT Svit
    10-5 25
  • 4.

    ZIL Žilina
    9-5 23
  • 5.

    PDA Prievidza
    8-7 23
  • 6.

    KOM Komárno
    6-9 21
  • 7.

    SNV Spišská N.V.
    5-9 19
  • 8.

    HAN Handlová
    3-11 17
  • 9.

    LUC Lučenec
    1-13 15

Oficiálna stránka Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy vám aj pred začiatkom 2018/2019 prináša na jednom mieste prehľad všetkých pohybov v tímoch účastníkov SBL.

BK Levickí Patrioti (1.)

Prišli: Luka Katura (KK Split - Chorvátsko), Boban Tomič (MBK Rieker Com-Therm Komárno), Lawrence Alexander (Horsens IC - Dánsko), Steven Davis (Egis Körmend - Maďarsko), Nikola Gačeša (Betis Energia Plus Sevilla - Španielsko), Adam Štefek (MBK Handlová)

Zostávajú: Teo Hojč (tréner), Ladislav Lutovský (asistent trénera), Martin Bachan, Boris Bojanovský, Šimon Krajčovič, Milan Žiak, Patrik Adámik, Martin Danielič, Samuel Volárik 

 

BK Inter Bratislava (3.)

Prišli: David Abrhám (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Arik Smith (Umeå BSKT - Švédsko), Lee Skinner (BC Geosan Kolín - Česko), Michael Fusek (BC Prievidza), Timotej Mičuda (BKM SPU Nitra), Andrej Kuffa (VŠEMvs Karlovka Bratislava), James Kinney (Balkan Botevgrad - Bulharsko)

Zostávajú: Oliver Vidin (tréner), Roman Ivan (asistent trénera), Nemanja BaračMarek KozlíkGoran BulatovičRichard GrznárMichal Baťka, Tomáš Mrviš, Miroslav Páleník, Tomáš Praženka

 

MBK Rieker Com-Therm Komárno (3.)

Prišli: András Vavra (tréner, Oroslány Sport Egylet - Maďarsko), Jamal Hunter (Electrico FC - Portugalsko), Dayon Goodman (Westminster College - USA), Liam O'Reilly (Gardner Webb University - USA), Dalibor Hlivák (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Nenad Delič (Étoile Sportive du Sahel - Tunisko), Adrián Smik (BKM Lučenec), Lukáš Bolek (VŠEMvs Karlovka Bratislava)

Zostávajú: Nenad Miloševič, Matej Marchyn, Ladislav Stojanov, Igor Kürthy, Saša Jankovič

 

BC Prievidza (5.)

Prišli: Michael Claxton (tréner, PGE Turow Zgorzelec - Poľsko), Richard Körner (KB Košice), Julian Scott (Iserlohn Kangaroos - Nemecko), Jahmal Jones (Debrecín Egyetem - Maďarsko), Marko Popovič (KK Zlatorog Laško - Slovinsko), Tim Derksen (Actel Forca Lleida - Španielsko), Delvon Johnson (Sunshine Coast Phoenix - Austrália)

Zostávajú: Maroš Helmecy (asistent trénera), Jaroslav MusilMarek JaššJán ZorvanJakub MokráňRodney Glasgow

 

Iskra Svit (6.)

Prišli: Milan Veverka (asistent trénera), Stanislav Baldovský (KB Košice), Andrew Guillory (Al Safa of Safwa - Saudská Arábia), Chris Washburn (Texas Christian University - USA), Goran Vučičevič (KK Ibar Rozaje - Čierna Hora)

Zostávajú: Michal Madzin (tréner), Martin Bizub, Marek Ivan, Tomáš Gajan, Maurizio Galata, Saša Avramovič, DeAndre Davis, Roman Findura, Boris Ščavnický, Daniel Kubaský 

 

MBK Handlová (8.)

Prišli: Peter Torda (IMC Slovakia Považská Bystrica - tréner), Jakub Petráš (University of New York Stony Brook - USA), Lukáš Hoferica (MBK Rieker Com-Therm Komárno), Will Darley (SC Rist Wedel - Nemecko), Branislav Obert (MŠK BK Žiar nad Hronom), Jozef Huljak (MTSV Friendsfactory Schwabing – Nemecko), Nikolas Skouen (Froya Basket Laksevag - Nórsko), Montell Goodwin (East Illinois University - USA), Fabyon Harris (BC Souffelweyersheim - Francúzsko), Michal Čekovský (FMP Belehrad - Srbsko)

Zostávajú: Ondrej Haviar (hráč/asistent trénera), Jakub Novysedlák, Michal Dolník, Djordje Tresač, Adam Stehlík

 

PP & TV Raj Žilina (9.)

Prišli: Michal Podhorský (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Oliver Tot (College of William & Mary - USA), Milič Blagojevič (NH Ostrava - Česko), Branislav Mátych (IMC Slovakia Považská Bystrica), DeAndre Dickson (Western Washington - USA), Bojan Stanojevič (KK Tamis Pančevo - Srbsko), Traveon Jackson (Rochester Razorsharks - USA)

Zostávajú: Ivan Kurilla (tréner), Róbert Rožánek, Jakub Merešš, Timotej Šváby, Dávid Erben, Šimon Turza, Filip Pažický, Šimon Ďuriš

 

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (10.)

Prišli: Giorgos Bitzanis (tréner, Michelin Etha Engomis Nikózia - Cyprus), Radoslav Karabín (asistent trénera), Cameron Williams (Metropolitan State College of Denver - USA), Joe Rocca (Niagara River Lions - Kanada), Ivan Židzik (KB Košice), Enuoma Ebinum (Aquimisa Carbajosa - Španielsko), Pavol Lošonský (Iskra Svit)

Zostávajú: Erich Korfanta(asistent trénera),Viktor Juríček,Adam Antoni, Matt Marshall, Adam Presutti, Matej Majerčák, Lukáš Krajňák, Filip Rákai, Filip Kozel, Adam Korfanta, Richard Dzugas

 

BKM Lučenec (nováčik)

Prišli: Rudolf Jugo (Fio Banka Jindřichův Hradec - ČR), Duke Shelton (University of Tampa - USA), Ike Agusi (Queens University of Charlotte - USA), Jakub Kádaši (Science City Jena - Nemecko), Branislav Pipíška (BC Prievidza), Filip Dratva (Iskra Svit), Mor Menashe (Lakehead University - Kanada), Štefan Suja (ŠBK Junior Levice), Ethan Jacobs (Entente Cergy Osny Pontoise BB - Francúzsko), Boris Belavý (PP & TV Raj Žilina)

Zostávajú: Johnny Griffin jr., Tihomir Vranjes, Tomáš Mederi, Simeon Jackuliak, Marko Grenda, Dávid Bendík, Patrik Sarna

Foto: Lukáš Droppan