• 1.

  LEV Levice
  1-0 2
 • 2.

  LUC Lučenec
  1-0 2
 • 3.

  INT Inter
  1-0 2
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  0-1 1
 • 5.

  SVT Svit
  0-1 1
 • 6.

  PDA Prievidza
  0-1 1
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0

Nielen tréneri, ale aj samotní hráči sú často tvorcovia úspechu, respektíve neúspechu. Taktika je nesmierne dôležitá, ale ešte dôležitejšia je jej samotná realizácia na palubovke. V rámci ligovej ankety sme tentoraz zisťovali, kto je povestnou predĺženou rukou trénerov v jednotlivých kluboch.

Michal Ondruš, generálny manažér BK Inter Bratislava:

„U nás plnia túto úlohu rozohrávači James Kinney a Goran Bulatovič. Považujem ich za pravé ruky trénera na ihrisku. Niekedy sa stane, že sú na palubovke aj obaja. Ale všeobecne by som povedal, že predĺženými rukami trénera bývajú rozohrávači.“

 

Teo Hojč, tréner BK Levickí Patrioti:

„Povedal by som, že je to Šimon Krajčovič. Je to z mnohých dôvodov. Je so mnou tretiu sezónu, takže ma pozná a tiež vie, v čo verím. Počas rokov sa výrazne vypracoval, preto som bol nesmierne hrdý na to, ako vedie náš tím k víťazstvu na Slovenskom pohári. Bol jedinou 'jednotkou', keďže Boban Tomič opustil náš tím a chýbal nám tiež Nikola Gačeša, jeden z našich lídrov. Pozíciu lídra zobral ako skúsený hráč, nie ako niekto, kto bol backup rozohrávačom. Svoj tím doviedol k výhre nad veľkým favoritom Interom Bratislava na jeho palubovke. Šimon mal tiež veľký podiel na prekvapivom zisku majstrovského titulu. Je tiež kapitánom družstva, takže najviac spolu komunikujeme. Robí veľmi dobrú prácu, aby udržal tím pokope v zápasoch, na tréningoch a mimo palubovky.“

 

Michal Madzin, tréner Iskra Svit:

„Je to určite rozohrávač, čiže počas väčšiny zápasu je to Andrew Guillory. Má loptu v rukách najčastejšie, má teda prirodzene najviac možností kontrolovať celú hru. Je to zároveň veľmi rozumný hráč. Čo sa týka celkového fungovania kolektívu a nálady v tíme, je predĺženou rukou Stano Baldovský. Jeho skúsenosti, ale zároveň povaha a energia, sú pre celý náš kolektív kľúčové.“

 

Tihomir Bujan, tréner BC Prievidza:

„Pre mňa sú to rozohrávači. S nimi si veľmi dobre rozumiem. V Prievidzi sú to Jahmal Jones a Boris Bakič. Rozumejú, čo chcem od nich a teda aj od celého družstva.“

 

Ivan Kurilla, tréner PP & TV Raj Žilina:

„Predĺženou rukou trénera je rozohrávač. Je to dirigent, ktorý vnáša na ihrisko myšlienky trénera. Niekedy to môže byť aj skúsený hráč na inom poste, ale väčšinou sú nimi rozohrávači. U nás sú to Oliver Tot a Traevon Jackson.“

 

Jozef Paulik, asistent trénera MBK Rieker Com-Therm Komárno:

„U nás je predĺženou rukou trénera kapitán tímu a jeden z najskúsenejších hráčov SBL Nenad Miloševič. Komunikuje s trénerom, hráčov by mal v zlomových momentoch duelu usmerňovať.“

 

Branko Maksimovič, tréner MBK Handlová:

„Obvykle je predĺženou rukou trénera je rozohrávač. Kouč vždy najviac komunikuje s playmakerom. Snažím sa do tejto role dostať Michala Čekovského, pretože si myslím, že má potenciál hrať na veľmi vysokej úrovni. Je to pre neho výzva, aby hral na čo najvyššej možnej úrovni a bol lídrom. Takýto hráč musí mať víziu, ako vyhrať zápas alebo ako si poradiť s ťažkými situáciami v stretnutí, respektíve brať rady od svojich spoluhráčov.“

 

Georgios Bitzanis, tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves:

„Najdôležitejším hráčom v mojom tíme je vždy rozohrávač. Je totiž trénerom na ihrisku, má najviac zodpovednosti a mal by uspokojiť všetkých svojich spoluhráčov. Je to v basketbale ťažká pozícia. Dobrý rozohrávač musí urobiť po väčšinou dobré rozhodnutia v kľúčových okamihoch zápasu.“

Foto: Lukáš Droppan, Daniel Faix