• 1.

    SNV Spišská N.V.
    9-2 20
  • 2.

    LEV Levice
    7-4 18
  • 3.

    LUC Lučenec
    7-4 18
  • 4.

    SVT Svit
    4-5 13
  • 5.

    PDA Prievidza
    3-6 12
  • 6.

    INT Inter
    3-7 13
  • 7.

    HAN Handlová
    2-7 11

Sezóna 2019/2020 je už uzatvorenou kapitolou, mnohé kluby už rozmýšľajú nad budúcnosťou. Opäť vám teda na jednom mieste prinášame od účastníkov Slovenskej basketbalovej ligy všetky oficiálne a potvrdené informácie o pohyboch v kádroch.

Inter Bratislava

Príchody: Alberto Blanco Vila (tréner, Chocalates Trapa Palencia - Španielsko), Edgars Jaunzems (asistent trénera, C.B Cantaires Tortosa - Španielsko), Arnas Beručka (Juventus-LKSK Utenos - Litva), Maurizio Galata (BK Saldus - Lotyšsko), Lautaro Lopez (KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz - Španielsko), Jaroslav Musil (BKM Lučenec), Alex Ondruš (Simpson University - USA), Darrion Strong (Spars Railway Sarajevo - Bosna a Hercegovina), Matúš Malovec, Timotej Malovec, Daniel Randuška, Tomáš Borodovčák, Martin Koller, Zsolt Boros (všetci Inter Bratislava)

Zostávajú: Michael Fusek, Richard Körner

 

Patrioti Levice

Príchody: David Abrhám (Inter Bratislava), Cvetomir Černokojev (Academik Sofia - Bulharsko), Patrik Pažický (MBK Victoria Žilina), Zoran Vrkič (Al-Manama - Bahrajn), Henri Wade-Chatman (TAU Castello - Španielsko), Daniel Chaban, Samuel Szabó, Dominik Špaňo (všetci ŠBK Junior Levice)

Zostávajú: Michal Madzin (tréner), Ladislav Lutovský (asistent trénera), Patrik AdámikMartin Bachan, Boris Bojanovský, Martin DanieličViktor Juríček, Šimon Krajčovič, Samuel Volárik

 

BKM Lučenec

Príchody: Zuzana Žirková (asistentka trénera, Young Angels Košice), Roydell Brown (Mcneese State University - USA), Dominique Hawkins (Ehingen Urpsring - Nemecko), Mike Holloway Jr. (BC Odesa - Ukrajina), Richard Rožánek (Academic ŽU Žilina), Róbert Rožánek (BK Slávia Žilina), Matej Siládi (ŠKP BBC Banská Bystrica)

Zostávajú: Peter Jankovič (tréner), Konstantin Anikienko, Marko Grenda, Simeon Jackuliak, James Murray-BoylesJán Zorvan, Áron Čavoj

 

BC Prievidza

Príchody: Dragan Bjeletič (Zlatorog Laško - Slovinsko), Samuel Kincel (Basketbal Olomouc - Česko), Matej Kielar (MBA Prievidza), Romain Louiserre (A.S. Forio Basket - Taliansko), Legend Robertin (Polisportiva Alfa Catania - Taliansko), Zac Seljaas (Brigham Young University - USA) Miha Vašl (Hopsi Polzela - Slovinsko)

Zostávajú: Maroš Helmecy (hlavný tréner), Filip Bakoš, Patrik LukáčMatej Majerčák, Maxim MatuškaJakub Pasovský

 

Iskra Svit

Príchody: Dominic Green (Santa Cruz Warriors - USA), David Miladinovič (OKK Novi Pazar - Srbsko), Jakub Mokráň (BC Prievidza), De'Sean Parsons (LoKoKo Bisons Loimaa - Fínsko), Šimon Turza (BK Slávia Žilina), Dávid Harabin, Adrián Lysák (obaja BKM Iskra Svit)

Zostávajú: Rudolf Jugo (hlavný tréner), Róbert Ištvánik (asistent trénera), Daquaise AndrewsSaša Avramovič, Stanislav Baldovský, Martin Bizub, Roman FinduraMichal Kuzmiak, Adam Monček

  

MBK Baník Handlová

Príchody: Danilo Rakočevič (tréner), Goran Bulatovič, Dalibor Hlivák (všetci Inter Bratislava), Lukáš Bolek (MBK Rieker COM-Therm Komárno), Adam Krčmárik (IMC Slovakia Považská Bystrica), Noel Mikič (MBA Prievidza), Dušan Vicentič (West Virginia Wesleyan College - USA), Aleksandar Zečevič (Florida Atlantic University - USA)

Zostávajú: Michal DolníkSaša Jankovič, Marek JaššBranislav Mátych, Adam Stehlík

 

Spišskí Rytieri

Príchody: Teo Hojč (tréner, KB Priština - Kosovo), Adam Antoni (BC Prievidza), Michal BaťkaMichal Čekovský (obaja Inter Bratislava), Jarvis Garrett (Cytavision APOEL Nikózia - Cyprus), Tomáš Mrviš (MBK Baník Handlová), Milan Nikolič (Cáceres Ciudad Del Baloncesto - Španielsko), Delano Spencer (UniFacisa Pariba - Brazília), Marko Stevanovič (USK Praha - Česko), Tomáš Hasaj, Alex Javorský, Richard Zimmermann (všetci BK 04 AC LB Spišská Nová Ves)

Zostávajú: Erich Korfanta (asistent trénera), Lukáš Krajňák, Filip Tchúr, Ivan Židzik

Foto: Vladimír Králik