Vytlačiť
Kategória: Extra

V predchádzajúcom ročníku sa pôvodná vízia nepodarila naplniť, pred sezónou 2021/2022 zostali ambície rovnaké. Slovenský pohár zmenil svoj formát, zapojiť by sa mali do neho tímy z nižších súťaži a účastníci Niké SBL by sa mali prezentovať po celom Slovensku.

Ak sa podarí všetko zrealizovať, tak novej edície Slovenského pohára sa zúčastní celkovo 15 klubov. K osmičke účastníkov Niké SBL, sa prihlásila sedmička klubov z nižších súťaží. Prvú ligu (druhú najvyššiu súťaž) zastupuje trio BKM SPU Nitra, MŠK MBK Žiar nad Hronom a IMC Slovakia Považská Bystrica. Našu najnižšiu súťaž (druhú ligu) reprezentuje kvarteto družstiev - BK ŠPD Rožňava, MŠK BO Holíč, BK MŠK Kežmarok a BBK Bánovce nad Bebravou.

"Formát Slovenského pohára zvýhodňoval v predchádzajúcich rokoch účastníkov Niké SBL s tým, že ostatné kluby mohli zabojovať iba o jedno miesto. Basketbal sa snažíme spopularizovať po celom Slovensku, preto sme zvolili voľnejšiu formu. Viac klubov sa prihlási, môže sa hrať vo viacerých mestách, kde sa stretne účastník nižšej súťaže s klubom z Niké NBL. Chceme im tam priblížiť basketbal, pritiahnuť divákov a možno aj mladých hráčov,“ vravel pred rokom k novinkám riaditeľ súťaže Peter Mičuda.

Systém súťaže prešiel zmenami, do osemfinále sa zapoja takmer všetky prihlásené tímy. Voľno v tejto fáze majú len Spišskí Rytieri ako obhajcovia Slovenského pohára. Účastníci Niké SBL sa predstavia na palubovkách tímov z nižších súťaží, vždy sa bude hrať na jeden víťazný zápas. Osemfinále by sa malo odohrať 27. októbra, respektíve po vzájomnej dohode.

Štvrťfinále je predbežne na programe 12. januára 2022, hrať sa už v tejto fáze bude na palubovke lepšie postaveného družstva. Víťazi sa stretnú na Final Four turnaji, na programe 4. - 6. februára 2022.

 

Program Slovenského pohára 2021/2022:

osemfinále - 27. októbra 2021, respektíve po dohode

 

štvrťfinále - 12. januára 2022, respektíve po dohode

 

Final Four - 4. - 6. február 2022

semifinále

Foto: Vladimír Dorňák