• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Krátko pred prvým prípravným stretnutím prichádza do Bratislavy ďalšia zahraničná akvizícia. Novou tvárou v radoch Interu Bratislava sa stal 23-ročný litovský krídelník Arnas Beručka.

Rodák z Vilniusu je bývalý mládežnícky reprezentant jednej z európskych basketbalových veľmocí. V roku 2017 reprezentoval Litvu na európskom šampionáte do 20 rokov, dva roky predtým na ME osemnásťročných, kde prispel k zisku bronzových medailí. Hrával aj za juniorský tím slávneho Lietuvos Rytas Vilnius.

V roku 2017 Arnas debutoval v najvyššej litovskej súťaži LKL ako hráč tímu Vytautas Prienu. To už mal za sebou dva ročníky v druhej lige NKL, kde obliekal dres Perlasu Vilnius. Za ten hrával aj neskôr, v ročníku 2017/18, a patril k jeho oporám. V ostatných dvoch sezónach Beručka bojoval o miesto v Juventus-LKSK Utenos. Počas tohto angažmánu hosťoval aj v BC Ežerunas Moletai.

Krídelník vysoký 196 cm a vážiaci 87 kg pricestoval na Slovensko v stredu popoludní a pripojil sa k tímu španielskeho kouča Alberta Blanca Vilu a jeho lotyšského asistenta Edgarsa Jaunzemsa. Generálny manažér Michal Ondruš o čerstvej akvizícii povedal: „Na súpisku dopĺňame hráča, ktorý štýlom hry, vekovo a vôbec, z celkového pohľadu, vhodne zapadá do nášho družstva a optimálne dopĺňa mix domácich a zahraničných a tiež mladých a skúsených basketbalistov. Veríme, že naplní naše očakávania a bude platným členom zostavy.“

Aktuálne sa s A-tímom Interu pripravujú viacerí perspektívni mladíci, ktorí sa v lete podpísali pod majstrovské tituly v juniorskej i kadetskej kategórii. Navyše, v pondelok prišiel na päťdňový try-out skúsený Maurizio Galata. Káder, s ktorým Inter už tento piatok o 17:00 proti Brnu odštartuje sériu prípravných zápasov, tvoria aj slovenskí reprezentanti Michael Fusek, Richard Körner a Jaroslav Musil. Zo štúdií v zámorí sa vrátil odchovanec a bývalý mládežnícky reprezentant Alex Ondruš. Zaujímavou akvizíciou je argentínsky talent Lautaro López. Okrem neho figurujú v kádri aj Američania Chris Hansen a Darrion Strong-Moore.

Zdroj: bkinter.sk

Foto: basketnews.lt