• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Po zverejnení informácie o novom trénerovi basketbalistov BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, začínajú pri Hornáde skladať káder na sezónu 2018/19.

Giorgios Bitzanis môže aj v nasledujúcom ročníku počítať so službami 24-ročného, 210 cm vysokého pivota Viktora Juríčka. Ten vinou vleklej choroby, ktorá ho postihla tesne pred štartom minuloročnej edície Eurovii SBL, stihol odohrať len šesť záverečných zápasov, v ktorých však ukázal ako veľmi svojmu tímu chýbal. „Pevne verím, že sa mi už budú choroby a zranenia vyhýbať. Som pripravený byť lídrom tímu, chcem Spišiakom splatiť to, akú mali so mnou trpezlivosť a vrátiť im to výkonmi na palubovke. Som zvedavý aký tím sa nakoniec podarí manažmentu poskladať, verím, že budeme konkurencieschopní a budeme sa pohybovať v prvej polovici tabuľky,“ skonštatoval Juríček.

Druhým do partie, ktorý si cez leto, vďaka minuločnému podpisu, nemusel zháňať angažmán je „stará“ známa tvár Spišiakov, Adam Antoni. Ten v minulej sezóne pôsobil ako poloprofesionál, čo sa zmení a Adam bude plne k dispozícii novému trénerovi. „Určite to bude nová skúsenosť, ešte ma zahraničný kouč neviedol. Verím, že nám pomôže a rozbehne nový kolotoč. Spišská Nová Ves už pár rokov absentovala v play off, je načase to zmeniť. Túžim, aby sme odohrali čo najdlhšiu sezónu a aby sme ako tím boli spokojní s tým, čo predvedieme divákom. Teším sa, kedy to konečne začne, i keď viem, že predtým nás čaká veľa tvrdej driny,“ dodal spiškonovoveský krídelník.

Autor: Oliver Búza, zdroj: basketball-snv.sk

Foto: Lukáš Droppan