• 1.

  LEV Levice
  1-0 2
 • 2.

  LUC Lučenec
  1-0 2
 • 3.

  INT Inter
  1-0 2
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  0-1 1
 • 5.

  SVT Svit
  0-1 1
 • 6.

  PDA Prievidza
  0-1 1
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0

Začiatkom augusta sa stal najvýraznejšou postavou súpisky handlovského "Baníka" tridsaťjedenročný nemecký rozohrávač Andrej Mangold. Skúsený basketbalista mal byť lídrom tímu a Handlová mala byť odrazovým mostíkom k jeho návratu pod deravé koše, po doliečenom zranení. Rodák z Hannoveru sa plánoval k tímu pridať v uplynulý víkend, no jeho premiéry v drese Handlovej sa už slovenskí basketbaloví priaznivci nedočkajú.

Andrej sa rozhodol ukončiť basketbalovú kariéru po tom, ako dostal ponuku účinkovať v nemeckom televíznom seriáli. Handlovskú zostavu uzatvoril iba minulý štvrtok americký rozohrávač Montell Goodwin. Trénerovi Tordovi tak zostali dve voľné miesta, no podľa slov športového riaditeľa klubu Ivana Kartáča by mala byť do konca augusta súpiska "zeleno-čiernych" uzavretá.

Prinášame vám otvorený list Andreja Mangolda, adresovaný vedeniu klubu MBK Handlová:

"S veľkým smútkom informujem klub, že z osobných dôvodov musím odstúpiť od zmluvy s MBK Handlová. Už počas mojej rekonvalescencie po zranení som hľadal riešenia ako ďalej a rozmýšľal som, čo bude nasledovať po kariére. Bol som veľmi vďačný klubu MBK Handlová za to, že aj napriek zraneniu, verila v moje schopnosti. Napokon život všetko zmenil a v posledných dňoch som dostal ponuku v inom odvetví ako v basketbale. Vzhľadom na moju budúcnosť si ju nemôžem dovoliť odmietnuť. Tieto fakty som ozrejmil a vysvetlil trenerovi Tordovi. Dúfam, že všetci fanúšikovia Handlovej pochopia moje rozhodnutie. Klubu prajem všetko najlepšie v nadchádzajúcej sezóne."

Handlovčania sa po prvý raz v novej sezóne predstavia na domácej palubovke dnes o 17-tej hodine, v zápase proti Pardubiciam.

Autor: Pavel Procner, zdroj: mbkha.sk

Foto: dorson.de