• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Po desiatom kole súťaže prichádza na hornú Nitru nová posila, ktorou je český, dvadsaťšesťročný krídelník Filip Halada.

Vedenie MBK sa k tomuto kroku odhodlalo po sérii troch prehier v rade. Aj keď Handlovčania nepodávajú zlé výkony, o víťazstvá prichádzajú prevažne v druhej polovici zápasov, kedy sa v porovnaní so súpermi prejavuje užšia rotácia lavičky trénera Tordu. Ak sa k tomu pridá zranenie jedného z lídrov tímu, tak "Baníci" nedokážu konkurovať súperovi celých štyridsať minút.

Handlovčanov síce najviac sužuje post rozohrávačskej jednotky, no do týchto chvíľ postrádali aj strelca, ktorý v prípade Tresačovej absencie, dokáže zobrať zodpovednosť na seba. Spolu s Tresačom je navyše dlhodobo z hry aj Jakub Novysedlák a preto bolo potrebné situáciu riešiť.

"Z tohto dôvodu sme oslovili Filipa, ktorý má slušnú ruku, skúsenosti v SBL a mal by byť prínosom najmä v hre spoza perimetra. V čase, keď nám chýbajú Tresač s Novysedlákom, sme si nemohli dovoliť ponechať na krídelnom priestore zodpovednosť iba na Skouenovi a Stehlíkovi," skonštatoval Peter Torda.

Ľavoruký mládežnícky reprezentant Česka je slovenským basketbalovým priaznivcom dobre známy z pôsobenia v Komárne, kde patril k hlavným oporám tímu a získal s ním dva vicemajstrovské a jeden majstrovský titul. Na súpiske "obuvníkov" pôsobil od roku 2014 do roku 2017. V poslednom spomínanom ročníku zaznamenal v drese Riekeru v priemere 10,3 bodu na jedno stretnutie.

"Dá sa povedať, že za mojim príchodom do Handlovej stojí bývalý spoluhráč z Komárna Ondro Haviar, ktorý ma vedeniu MBK navrhol. V súčasnosti som bol bez angažmá a preto ma táto ponuka potešila. Handlová je klub, ktorý mi bol veľmi sympatický už počas pôsobenia v Komárne a som rád, že manažment prejavil o moje služby záujem. Určite nie som v ľahkej pozícií, pretože sa odo mňa očakáva, že do hry vnesiem nový nádych. Som ale pripravený urobiť maximum. Veľmi sa teším na súťaž, nových spoluhráčov a fanúšikov," zhodnotil Filip Halada.

Highlighty novej posily Handlovej:

Foto: Vladimír Dorňák