• 1.

  SNV Spišská N.V.
  15-9 39
 • 2.

  LEV Levice
  13-8 34
 • 3.

  LUC Lučenec
  12-10 34
 • 4.

  SVT Svit
  11-10 32
 • 5.

  INT Inter
  10-11 31
 • 6.

  PDA Prievidza
  8-12 28
 • 7.

  HAN Handlová
  7-16 30

V stredajšom stretnutí 27. kola SBL debutovala na palubovke Komárna nová posila Handlovej. Do tímu trénera Branka Maksimoviča pribudol na pozíciu „štvorky“ 24-ročný Američan Bruce Beckford.

Nová akvizícia „Baníka“ odohrala na úvod necelých 11 minút, počas ktorých si do štatistík zapísala 4 body, 2 doskoky a 1 asistenciu. K výhre to však nestačilo, jeho tím prehral s Komárnom 72:89. "Vybral som si ho pre to, pretože som mal dostatok informácií o jeho basketbalových schopnostiach a charaktere. Myslím si, že môže pomôcť Handlovej v nadchádzajúcich zápasoch. Môže hrať na pozícii tri alebo štyri. Som toho názoru, že nám môže pomôcť so svojou veľkosoťou v obrane, ale aj v útoku. Vie, ako hrať basketbal, je to tímový hráč. Je ochotný urobiť všetko pre víťazstvo svojho tímu. Potrebuje však trochu času, aby sa adaptoval na ligu, hráčov a všetko okolo. Som si istý, že nám môže výrazne pomôcť," uviedol na jeho adresu tréner Branko Maksimovič. 

Beckford si prešiel americkým univerzitným systémom na North Carolina A&T State, hneď v úvodnom ročníku ho zaradili do najlepšej zostavy nováčikov a s družstvom získal konferenčný titul. V záverečnom roku sa dostal do jedného z All Stars tímov konferencie Mid-Easter Athletic. S profesionálnym basketbalom začal v gréckej najvyššej súťaži, kde sa upísal tímu GS Lavrio. Neskôr sa presunul na Cyprus do Apollonu Limasol.

V predchádzajúcom sezóne hral v tretej najvyššej nemeckej súťaži (ProB) za družstvo Bayeru Leverkusen. Celkovo odohral 24 stretnutí s priemerom 11,2 bodu (42,1% za dva body, 31,8% za tri body a 74,2% z trestných hodov), 6,2 doskoku, 1,5 asistencie a 1,0 zisku na zápas.

Na Hornej Nitre je už Američan dlhšiu dobu, no pre zranenie debutoval až v dueli s „obuvníkmi“.

Highlighty novej posily Handlovej:

Foto: Karol Scholtz