• 1.

  LEV Levice
  16-9 41
 • 2.

  INT Inter
  16-11 43
 • 3.

  SNV Spišská N.V.
  16-12 44
 • 4.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 5.

  SVT Svit
  13-13 39
 • 6.

  PDA Prievidza
  9-16 34
 • 7.

  HAN Handlová
  8-19 35

Pod Tatrami zostáva člen bronzovej zostavy, s Iskrou Svit podpísal nový dvojročný kontrakt 30-ročný slovenský krídelník Stanislav Baldovský.

Reprezentant Slovenska prišiel do Svitu po takmer štvorročnej anabáze v Košiciach. V drese Iskry našiel v sezóne 2018/2019 hernú pohodu a veľmi rýchlo sa zaradil medzi opory družstva. To sa odzrkadlilo aj na jeho výkonoch, ktorými zaspomínal na to, prečo stále patrí k najlepším domácim hráčom súťaže. Úspešná sezóna bola napokon pretavená do zisku bronzového kovu. V 37 zápasoch mal Baldovský priemerne 9,8 bodu, 2,5 doskoku a 1,1 asistencie. Aj keď bol o jeho služby eminentný záujem, tak sa rozhodol zotrvať v meste pod Tatrami. „Z mojej strany je určite super, že sme sa dohodli na ďalšej spolupráci s Iskrou Svit. Podpísal som kontrakt na ďalších 24 mesiacov. Z mojej strany som nemal s Janom Drobným žiaden problém. Behom chvíľky sme sa dohodli. Ja som spokojný aj s predchádzajúcou sezónou, konečne som si schuti zahral basketbal. Vrátil som sa do čias, keď som ešte hrával v Spišskej Novej Vsi veľa minút. Ja som maximálne spokojný,“ prezradil „Baldy“ k predĺženiu spolupráce.

Z udržania opory má radosť aj prezident Iskry Ján Drobný: „Sme veľmi radi, že sme sa dohodli na dvojročnom kontrakte. Stanislav Baldovský predvádzal vo Svite v predchádzajúcej sezóne veľmi dobré výkony a našiel u nás hernú pohodu. Verím, že sa cítil u nás dobre. My sme s ním boli spokojní. Sme preto radi, že sme sa dohodli na tom, že s nami bude pokračovať aj v najbližších dvoch rokoch.“

Vedenie klubu v najbližších dňoch oznámi ďalšie mená na súpiske a zároveň by mal predstaviť aj nové kormidelníka Svitu.

Zdroj: iskrasvit.sk

Foto: Daniel Faix