• 1.

  LEV Levice
  15-9 39
 • 2.

  INT Inter
  16-11 43
 • 3.

  SNV Spišská N.V.
  16-12 44
 • 4.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 5.

  SVT Svit
  13-12 38
 • 6.

  PDA Prievidza
  9-16 34
 • 7.

  HAN Handlová
  8-19 35

Vedenie Iskry Svit pokračuje vo svojej vízii, ktorou je čo najväčší priestor na súpiske pre domácich odchovancov. Do ďalšieho ročníka počíta klub zatiaľ so slovenský duom Martin Bizub a Marek Ivan.

Najväčší priestor v zápasoch dostal prvý menovaný. Talentovaný 20-ročný pivot odohral v sezóne 2018/2019 20 zápasov s priemerom 2,2 bodu a 1,2 doskoku. „So Svitom som sa dohodol na ďalšom predĺžení kontraktu. Klub má víziu dávať šancu mladým hráčom, takže to bol hlavným dôvod toho, prečo som sa rozhodol zostať. Taktiež sú tu vytvorené podmienky pre ďalší basketbalový rozvoj. Verím, že v novej sezóne sa vytvorí skvelá partia a k tomu prídu aj výsledku,“ uviedol Bizub.

Okrem toho pokračuje aj 21-ročný rozohrávač Marek Ivan. Bývalého mládežníckeho reprezentanta Slovenska trápili v predchádzajúcom ročníku zdravotné problémy, v dôsledku ktorých naskočil len do jedného súťažného duelu. „Svit je mojím domovom a som tu veľmi spokojný. Do ďalšej sezóny mám ešte platnú zmluvu a nebol žiaden dôvod v nej nepokračovať. V predchádzajúcom ročníku som kvôli zdravotným problémom odohral len jeden zápas, preto by som rád ukázal vedeniu a fanúšikom, čo vo mne je,“ prezradil Ivan.

„Obaja mladíci sú našimi domácimi odchovancami a sú veľmi perspektívni. Sme radi, že Martin Bizub zostáva u nás minimálne najbližšie dva roky. Marek Ivan sa po celosezónnych zdravotných komplikáciách pripojí k družstvu v auguste. Veríme, že mu vydrží zdravie, aby mohol na sebe pracovať a byť platným hráčom tímu. S oboma hráčmi rátame do rotácie, na palubovke dostanú väčší časový priestor,“ povedal na margo ďalších podpisov prezident klubu Ján Drobný.

Zdroj: iskrasvit.sk

Foto: Daniel Faix