• 1.

  LUC Lučenec
  2-0 4
 • 2.

  LEV Levice
  2-0 4
 • 3.

  INT Inter
  1-1 3
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  1-1 3
 • 5.

  PDA Prievidza
  0-2 2
 • 6.

  HAN Handlová
  0-1 1
 • 7.

  SVT Svit
  0-1 1

Budovanie družstva MBK Handlová je vo svojej záverečnej fáze, ďalšou novou tvárou v družstve je 22-ročný srbský krídelník Stefan Mitrovič.

Napriek svojmu nízkemu veku, si tento 196 centimetrov vysoký rodák zo srbského Leskovacu v sezónach 2014/2015 až 2017/2018 zahral druhú balkánsku ABA ligu, v ktorej vystupoval v drese tímu KK Vršac. Po tom, ako si v sezóne 2017/2018 vybudoval výborné štatistiky, siahol po ňom bosniansky celok Mladost Mrkonjič Grad. Tam sa mladému Srbovi taktiež darilo a v sezóne 2018/2019 si vytvoril štatistiky 11,3 bodu a 3,5 asistencie na jedno stretnutie. Mladý srbský rozohrávač napriek tomu zatúžil po zmene a okamžite využil ponuku zo Slovenska. „Bol som v častom kontakte s trénerom Brankom Maksimovičom, ktorý si všimol moju prácu a ponúkol mi miesto na handlovskej súpiske. Do Handlovej prichádzam s cieľom hrať na vysokej úrovni a pomôcť tímu v naplnení predsezónnych cieľov. Neviem sa dočkať novej sezóny, spoluhráčov, ale aj domácich fanúšikov,“ povedal Stefan Mitrovič. 

Branko Maksimovič srbského rozohrávača už dlhšiu dobu sleduje a pozná jeho kvality. Práve z tohto dôvodu ho oslovil a ponúkol mu príležitosť v handlovskom tíme. V ňom by mal patriť k lídrom a jeho úlohou bude diktovať hru z pozície rozohrávky. „Stefan má dobrý charakter a je ideálnym človekom k budovaniu tímovej chémie. Čo sa týka basketbalovej výbavy, aj v tomto smere je na tom veľmi dobre. Má dobrú postavu, je silný a disponovaný ľavoruký strelec a vynikajúco pracuje v obrane,“ stručne opísal Mitrovičov profil handlovský kouč Branko Maksimovič. 

Handlová tak vo veľmi krátkom čase zaplnila už deväť miest na svojej súpiske a priaznivci handlovského basketbalu sa môžu tešiť na ďalšieho hráča, ktorý sa dohodol s klubom na ročnom kontrakte.

Highlighty novej posily Handlovej:

Zdroj: mbkhandlova.eu

Foto: srpskainfo.com