• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Družstvo Iskry Svit sa rozšírilo ešte o jedno nové meno. Debut v Slovenskej basketbalovej lige si odbije 18-ročný rozohrávač a mládežnícky reprezentant Slovenska Adam Monček.

Pre odchovanca košického basketbalu to bude prvý klub mimo jeho rodného mesta, jeho doterajšia kariéra je spätá s klubom KB Slávia TU. Práve v Košiciach sa mu otvorila aj cesta do slovenskej reprezentácie, v roku 2018 bol súčasťou výberu do 18 rokov.

Predchádzajúci ročník hral Monček hlavne za družstvo juniorov, s ktorým vybojoval striebro a tiež sa dostal do All Star tímu záverečného turnaja. Do štatistík si priemerne zapisoval 24,5 bodu, 7,6 doskoku, 8,5 asistencie a 4,7 zisku. Okrem toho naberal skúsenosti aj v prvoligovej súťaži mužov, tam mal priemer 9,8 bodu, 4,2 doskoku, 4,1 asistencie a 2,7 zisku na zápas.

Nová tvár v žlto-modrom drese sa už predstavila v prípravných zápasoch, kde zaujala svojou hrou a výkonmi (8 bodov proti Ostrave, 16 a 2 body proti Níreďháze). Aj z tohto dôvodu sa klub dohodol s Mončekom na spolupráci. „Adam Monček je ďalší mládežnícky reprezentant Slovenska v našom drese. Na pozícii jedna sa bude striedať s Kubaským a Johnsonom. Doplnil našich mladíkov, máme teda perspektívny tím, ktorý z väčšej časti tvoria nádejní a perspektívni Slováci,“ uviedol prezident klubu Ján Drobný.

Tréner Svitu Igor Prtorič má k dispozícii zaujímavo zložený kolektív, v tíme má okrem Mončeka viacero mládežníckych reprezentantov – Michala Kuzmiaka, Martina Bizuba, Mareka Ivana a Daniela Kubaského. Z domácich odchovancov pokračuje dvojica Roman Findura a Boris Ščavnický. Zotrvali aj minulosezónne opory Stanislav Baldovský a Saša Avramovič. K tomu sa pridali traja noví legionári –Jalen Nesbitt, Phil Carr a Isaiah Johnson.

Káder Iskry ešte nie je uzatvorený, po nepresvedčivých výkonoch sa vedenie klubu rozlúčilo so srbským pivotom Aleksandarom Jovanovičom.

Highlighty novej posily Svitu:

Zdroj: iskrasvit.sk

Foto: Lukáš Droppan