Vytlačiť
Kategória: Správy

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR prednedávnom spustilo Fond na podporu športu. Jeho cieľom je modernizácia a výstavba športovej infraštruktúry. Do tohto projektu sa podarilo zapojiť aj revitalizáciu bratislavskej Eurovia arény, z ktorej by sa v dohľadnej budúcnosti malo stať Národné basketbalové centrum (NBC).

V rámci tohto vládneho projektu sa má v rokoch 2020 až 2022 prerozdeliť 60 miliónov eur, ktoré majú ísť na modernizáciu a výstavbu športovej infraštruktúry. O dotáciu bude môcť požiadať samospráva, športový zväz či klub, alebo iný subjekt, ktorý je vlastníkom športoviska, prípadne ho má v dlhodobom prenájme. Dotácie do rozvoja a modernizácie športovej infraštruktúry majú za cieľ zlepšiť podmienky na šport a pohybové aktivity všetkých vekových kategórií obyvateľov.

V stredu schválila vláda 8,5 milióna eur na rekonštrukciu bratislavskej haly na Pasienkoch. Slovenská basketbalová asociácia (SBA) odhaduje približný termín rekonštrukcie na tri roky od získania potrebných povolení. Rekonštrukcia sa zameria predovšetkým na zníženie energetickej náročnosti budovy, takisto výmenu rozvodov v kritickom stave. „Pasienky budú spĺňať všetky moderné štandardy, potrebné na organizáciu medzinárodných podujatí Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA). Súčasťou centra budú tréningová hala, kompletné zázemie i ubytovanie internátneho typu,“ prezradil generálny sekretár SBA Andrej Kuffa. Jedným zo zámerov do budúcnosti je aj vybudovanie basketbalovej akadémie.

Malo by ísť o jeden z významných krokov nového vedenia SBA, ktoré chce svojim členom pomáhať pri rozvíjaní infraštruktúry.

Foto: Vladimír Dorňák