• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Tím z bratislavských Pasienkov predstavuje tretiu letnú akvizíciu, s ktorou hodlá vykročiť do ročníka 2020/21. Po slovenskom reprezentačnom krídelníkovi Jaroslavovi Musilovi a americkom rozohrávačovi Darrionovi Strong-Moorovi prichádza pod kôš jeho krajan Chris Hansen. 

Mohutný, 201 cm vysoký a 111 kíl vážiaci Hansen je absolvent kalifornskej univerzity v San Diegu. Okrem toho, že je schopným strelcom, je nemenej platný aj na doskoku. A propos, keď sa spomína strelecká forma, 23-ročný rodák z kalifornského Walnut Creeku má ozaj dobrú ruku: v minulej sezóne strieľal z pola s úspešnosťou 54,5%, spoza trojkového oblúka dosahoval 39,3% a z čiary trestných hodov dokonca úctyhodných 94,9%. Pôsobenie v Interi bude jeho prvou hráčskou zastávkou mimo územia USA a vlastne prvou profesionálnou štáciou. „Už skôr sme avizovali, že v aktuálnej situácii siahneme aj po nováčikoch, teda hráčoch, ktorí čerstvo vychádzajú z amerických univerzít. To je aj prípad Chrisa Hansena, ktorý sa javí ako veľmi vhodný doplnok k podkošovej dvojici Richard Körner – Michael Fusek,“ povedal o najnovšej posile generálny manažér žlto-čiernych Michal Ondruš a pokračoval: „Podľa spôsobu jeho hry by mal byť schopný pôsobiť na palubovke po boku jedného aj druhého z tejto našej slovenskej reprezentačnej dvojice. Verím, že sme pri výbere mali šťastnú ruku a tak ako bolo dobrým zvykom v posledných sezónach, Inter bude aj za súčasných okolností pod košom veľmi silný.“

Či sa naplnia očakávania, ktoré Inter vkladá do ďalšej americkej posily a aj do obmeneného kádra, sa dozvieme od 26. septembra, keď odštartuje nový ročník SBL. Ešte predtým však žlto-čiernych čaká skompletizovanie družstva, z ktorého, okrem španielskeho kouča Alberta Blanca Vilu, poznáme už päticu hráčov. No a potom, od augusta, samozrejme, letná príprava.

Highlighty novej posily Interu:

Zdroj: bkinter.sk

Foto: ucsdtritons.com