Vytlačiť
Kategória: Správy

Basketbalisti Spišskej Novej Vsi aj naďalej posilňujú káder. Ďalším prírastkom ambiciózneho mužstva je 26-ročný, 203 cm vysoký srbský basketbalista Marko Stevanovič. Ten odohral uplynulé dve sezóny v USK Praha, kde ho v náročnej českej lige zdobili zaujímavé štatistiky.

V uplynulej sezóne hral v priemere 26 minút, za ktoré stihol streliť 10,8 bodu a doskočil 6,7 lôpt. Práve v doskokoch bol lídrom svojho tímu a aj preto z jeho príchodu neskrýva radosť aj spišskonovoveský kouč Teo Hojč.

„Na pozíciu 4, powerforwarda, sme počítali s Jakubom Merreššom, čo by bola pre nás ideálna možnosť. Jakub sa ale rozhodol ísť do Pardubíc a preto sme museli nájsť zahraničného hráča v rámci našich možností a podmienok, ktoré vieme ponúknuť. Hľadali sme hlavne nováčikov, ale potom prišla ponuka na Marka, ktorý nás zaujal, lebo odohral dve dobré sezóny v Čechách. Je to atletický hráč s dobrou dynamikou a veľkou energiou, a stále vo veku, kedy sa ešte môže zlepšovať. Očakávam od neho, že bude jedným z našich najlepších obrancov, prinesie na ihrisko energiu a doskok a bude dobrým tímovým hráčom,“ skonštatoval slovinský kouč Spišiakov.

Nová posila sa pozdáva aj športovému manažérovi BK 04 AC LB SNV Michalovi Búzovi. „Po trochu dlhšom hľadaní sme sa spolu s trénerom Hojčom zhodli na tomto srbskom hráčovi. Marko má dobrú strelu, vie aj vniknúť a hlavne má kvalitný doskok. Navyše má vysoké balkánske basketbalové IQ a európske myslenie, čo veľmi pomôže našim podkošovým 'Mišom' Baťkovi i Čekovskému, verím, že toto trio si basketbalovo sadne a budú si rozumieť. Káder máme takmer hotový, ešte hľadáme jedného combo guarda, čiže alternáciu ku Garrettovi. Takmer s určitosťou to bude nejaký nováčik, ktorý naštartuje svoju profikariéru u nás a ja si prajem, aby sme mali takú šťastnú ruku, ako napríklad pri Ericovi Nottagemu, z ktorého sa stal po ročníku strávenom u nás, žiadaný hráč na európskom trhu. Podstatné je, aby bol aj ľudsky správny, potrebujeme vyvážený káder k naplneniu našich cieľov,“ dodal Búza. 

Highlighty novej posily Spišskej Novej Vsi:

Zdroj: basketsnv.sk

Foto: Facebook