Vytlačiť
Kategória: Správy

Uzatvorenie 25. kola SBL prinieslo zároveň definitívnu podobu štvrťfinálových zápasov Slovenského pohára, ktorý sa uskutočnia už budúcu sobotu a nedeľu - 16. a 17. januára.

Pôvodne mal byť na programe v piatok 8. januára aj osemfinálový duel účastníka 2. ligy BK MŠK Kežmarok s BKM Lučenec, ale pozitívne prípady na koronavírus v družstve domácich, znemožnili odohranie tohto zápasu. Duel tak bol následne skontumovaný výsledkom 20:0 v prospech „Novohradčanov“.

Okrem toho sa pre rozdielny počet zápasov účastníkov SBL muselo upraviť kritérium, podľa ktorého sa rozhodovalo o tom, kto bude domácim a kto hosťujúcim tímom. Hlavným ukazovateľom bola v tomto smere percentuálna úspešnosť zo všetkých doterajších odohraných zápasov.

Už dlhšiu dobu je známe, že účasť na Final Four má zabezpečenú Inter Bratislava, keďže na základe pavúka súťaže, nemá vo štvrťfinále súpera. Obhajca Slovenského pohára - BC Prievidza, si zmeria sily v tradičnom hornonitrianskom derby s MBK Baník Handlová. Na minuloročného finalistu - BKM Lučenec, čaká Iskra Svit. Záverečnú štvrťfinálovú dvojicu tvoria momentálne dva najlepšie tímy SBL - Patrioti Levice a Spišskí Rytieri. Štvrťfinálové stretnutia sú na programe v sobotu 16. januára.

Samotné Final Four Slovenského pohára je na programe 22. a 23. januára, podľa predbežných informácií by sa podujatie malo uskutočniť v bratislavskej Eurovia aréne.

 

Program štvrťfinále Slovenského pohára (sobota a nedeľa, 16. a 17. januára):

Foto: Lukáš Droppan