• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Doterajší líder SBL-ky mení kľúčový post. Spišiaci sa po 24 kolách rozhodli urobiť významný rez, káder opúšťa prvý playmaker Rytierov Jarvis Garrett a na jeho miesto prichádza na Spiš slovenský reprezentant Mário Ihring. Ten len nedávno ukončil úspešné pôsobenie v estónskej RAPLA BS a s Rytiermi podpísal kontrakt do konca roka.

„Sezóna v Estónsku bola super, tím a všetko okolo toho bolo na profesionálnej úrovni. Čo sa týka výkonov, myslím, že Rapla má zatiaľ vydarený ročník. Zopár zápasov sa nám nepodarilo, ale taký je basketbal. Hodnotím to pozitívne, či už po individuálnej, ale aj tímovej stránke. Pôsobenie som ukončil z osobných dôvodov, pre ktoré som sa chcel vrátiť naspäť na Slovensko. Tím z Raply to pochopil, za čo som veľmi vďačný,“ objasnil svoj predčasný estónsky koniec nový spišskonovoveský rozohrávač. Mário prichádza do ambiciózneho tímu a svoju úlohu si veľmi dobre uvedomuje. „Spišská má ambiciózny tím. Ja som sa už pred sezónou bavil s trénerom Teom Hojčom o tejto možnosti a mal som na to veľmi pozitívny názor, no chcel som sa posunúť ďalej do zahraničia. Akonáhle sa toto všetko stalo a Spišiaci sa to dozvedeli, ihneď ma kontaktovali a začali sme riešiť spoluprácu. Viem, že prichádzam do tímu, ktorý má smelé plány a verím, že svojou hrou prispejem k ich napĺňaniu. Základom bude odovzdať v každom zápase sto percent a postupne sa zlepšovať tímovo aj individuálne. Na pôsobenie pri Rytieroch sa veľmi teším,“ zhodnotil svoje očakávania Ihring.

"Dotiahnuť" na Spiš jedného z najtalentovanejších slovenských rozohrávačov je ďalším úspešným zárezom do funkcionárskej pažby Rytierov. „Musím úprimne priznať, že sme od Garretta čakali viac a tak sme už nejaké tri týždne hľadali alternatívu na tento post. Využili sme to, že Mário náhle ukončil svoje pôsobenie v Estónsku a ihneď sme ho kontaktovali. Sme radi, že sme sa po neľahkých rokovaniach na konci predsa len dohodli a že k Rytierom prichádza slovenský reprezentačný rozohrávač. Veríme, že tímu výrazne pomôže a v ťažkých zápasoch, ktoré nás čakajú, ukáže svoju kvalitu,“ priblížil nám príchod Mária Ihringa na Spiš športový manažér klubu Michal Búza. Dnes už takéto jednanie s hráčmi prebieha výlučne cez agentov a aj ten Ihringov vyjadril vo finále rokovaní spokojnosť. „Mário posilňuje tím, ktorý má ambície hrať o najvyššie priečky. To nám veľmi uľahčilo jeho rozhodovanie o jeho prestupe z Estónska,“ stručne zhodnotil doterajší prestup roka Ihringov agent Kamil Řeřábek zo spoločnosti PPG Sport.

Handlovský rodák prichádza z Raply ovenčený výbornými číslami. Priemerne zaznamenal 18,2 bodu na zápas, doskočil 5,4 lôpt a rozdal 6,5 asistencií. Tieto čísla z neho robili jedného z lídrov tamojšej kvalitnej estónsko-lotyšskej ligy. A niečo podobné od neho očakáva aj tréner lídra tabuľky Teo Hojč. „Som rád, že sa nám podarilo podpísať ďalšieho slovenského hráča, robí to náš tím ešte 'slovenskejším', z čoho mám veľkú radosť. Teší ma tiež, že budem môcť spolupracovať s talentovaným hráčom, akým Mario určite je. Budem rád, ak sa mi podarí z mojej strany prispieť k jeho basketbalovému rastu, tak, ako sa mi to podarilo predtým aj s inými slovenskými hráčmi. Verím, že Mário nám dá niečo, čo nám teraz chýba, že sa rýchlo zohrá s tímom a pomôže nám pokračovať, v tejto zatiaľ úspešnej sezóne,“ vyslovil očakávania Hojč. 

Highlighty novej posily Spišských Rytierov:

Zdroj: basketsnv.sk

Foto: Lukáš Droppan