• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Iba niekoľko hodín bolo na súpiske BKM Lučenec voľné miesto pre legionára. Za Chrisa Cokleyho prichádza jeho krajan Taylor Johns.

Dvadsaťsedemročný Američan zaplní podkošový priestor svojimi skúsenosťami z európskeho basketbalu. Absolvent univerzity California Riverside si počas svojej doterajšej kariéry zahral v Slovinsku, Izraeli, Mexiku, Grécku a naposledy vo Fínsku.

Johns bol súčasťou Lahti, v tamojšej Korisliige odohral 22 zápasov, priemerne v nich mal na svojom konte 10,2 bodu, 6,6 doskoku a 2,5 asistencie. „Taylor je v prvom rade výborný človek, ktorý zodpovedá hodnotám nášho klubu. Má skúsenosti z viacerých kvalitných európskych líg, kde bol veľmi úspešným hráčom. Má vodcovské kvality a je silný komunikátor, všetko vlastnosti, ktoré budú pre náš tím veľmi cenné. Je to veľmi všestranný a dynamický hráč na oboch stranách ihriska a jeho kombinácia rýchlosti a sily sa perfektne hodí do nášho systému. Taylor má vysoké basketbalové IQ, je veľmi pracovitý a mimoriadne motivovaný. Veríme, že jeho kombinácia inteligencie, skúseností, vášne a zručností bude mať pozitívny vplyv na náš tím,“ vyjadril sa tréner Lučenca pre oficiálnu facebookovú stránku klubu.

Highlighty novej posily Lučenca:

Foto: karhubasket.fi