• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

V drese Interu v uplynulých dvoch ročníkoch zažiarili dvaja basketbalisti pochádzajúci z Litvy. Arnas Beručka a Džiugas Slavinskas patrili medzi to najlepšie, čo Niké SBL mohla ponúknuť. Žlto-čiernym výrazne pomohli a naopak, angažmán v Bratislave zas pomohol im v ďalšej kariére. Niet divu, že vedenie klubu sa pri hľadaní posíl znova vydalo litovskou cestou a my tak môžeme predstaviť ďalšiu letnú akvizíciu. Dres Interu si v nadchádzajúcom ročníku oblečie 25-ročný pivot či krídelník Tomas Zdanavičius.

Rodák z Vilniusu patril medzi talenty litovského basketbalu. Rodnú krajinu reprezentoval v juniorskej kategórii, v roku 2015 si zahral aj na európskom do 18 rokov, v drese Lietuvosu Rytas sa v sezóne 2013/14 predstavil aj v rámci Adidas Next Generation (juniorskej súťaže pod gesciou Euroligy, ktorú tento rok s belehradským Mega Basketom vyhral ex-interista Timotej Malovec) a dosahoval v nej priemery 9,2 bodu a 6,5 doskoku na zápas. Na seniorskej úrovni však dlho pendloval medzi najvyššou a druhou najvyššou domácou súťažou, pôsobil aj v Estónsko-lotyšskej lige a uplynulý ročník odštartoval na Islande, kým sa vrátil do Juventusu Utena, odkiaľ sa presunul do BC Jonava.

Michal Ondruš, generálny manažér Interu, o druhej letnej akvizícii poznamenal: „Prichádza litovský pivot, schopný zaskočiť aj na pozícii štyri. A prichádza po veľmi dobrých skúsenostiach s jeho krajanmi Džiugasom a Arnasom. Zostávame verní tejto malej tradícii a veríme v kvalitu litovskej školy. Vítame nového hráča, ktorý chce hrať významnejšiu rolu než dosiaľ a spoliehame sa, že svojou kvalitou zaplní miesto v kádri Interu, ktoré je vyhradené pre cudzincov. Po spomínaných dobrých skúsenostiach veríme, že aj Tomas potvrdí svoje hráčske i ľudské kvality.“

Highlighty novej posily Interu: 

Zdroj: bkinter.sk

Foto: nklyga.lt