• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Po úvodnom balíku informácií k tohtoročnej edícii Federálneho pohára je už jasné zloženie skupín a tiež miesta, kde sa budú hrať jednotlivé fázy tejto súťaže. Dobrou správou je, že na Slovensku uvidíme veľkú väčšinu z česko-slovenskej konfrontácie. Tešiť sa môžu najmä v Lučenci, Komárne, Svite, Leviciach a Spišskej Novej Vsi.

Do druhej edície obnoveného Federálneho pohára sa podarilo prilákať až 16 tímov, po 8 z každej krajiny. Nechýba obhajca triumfu BK Opava a tiež ďalší medailisti – Spišskí Rytieri a BKM Lučenec. Úvodné turnaje sa odohrajú 9. – 11. septembra, vyvrcholenie je na programe 16. a 17. septembra. Hrať sa bude v 4-členných skupinách, najskôr systémom každý s každým. Následne sa súťaž rozdelí na 4 fázy – víťazi skupín si to rozdajú vo Final Four o 1. – 4. miesto, tímy na ďalších miestach budú mať tiež svoje Final Four (o 5. – 8., 9. – 12. a 13. – 16. miesto). Vyvrcholenie súťaže sa hrá play off systémom.

Česká Kutná Hora privíta pravdepodobnejšie najkvalitnejšiu skupinu v rámci prvej fázy, v „áčku“ proti sebe nastúpia Levice, Děčín, Kolín a Spišskí Rytieri. B-skupinu organizuje Lučenec, do známeho prostredia sa vráti Miljan Čurovič s Olomouckom. Okrem nich sa v ARENE predstaví Handlová a Hradec Králové. V Komárne sa hrá C-skupina, k „diablom“ pricestujú Pardubice, Prievidza a nováčik českej najvyššej súťaže Slavia Praha. A pod Tatrami sa odohrá D-skupina, už tradične si proti sebe v rámci prípravy zahrá Svit s Interom, k ním sa pridala Opava a Ostrava. Po druhom septembrovom víkende sa súťaž rozdelí na turnaje o umiestnenie. 

Pre fanúšikov nebudú chýbať priame prenosy zo zápasov, štatistické prenosy, pozápasové vyjadrenia, fotky a ďalší tradičný servis. Vybrané zápasy by sa mali objaviť aj na televíznych obrazovkách.

Žreb Federálneho pohára - skupinová fáza (9. - 11. septembra) a súbojov o umiestnenie (16. – 17. septembra):

A-skupina (organizátor turnaja – Kutná Hora): BK ARMEX Děčín, Patrioti Levice, BC Geosan Kolín, Spišskí Rytieri

B-skupina (Lučenec): BKM Lučenec, Královští Sokoli Hradec Králové, MBK Baník Handlová, BK REDSTONE Olomoucko

C-skupina (Komárno): BC Komárno, BK Pardubice, BC Prievidza, SK Slavia Praha

D-skupina (Svit): Iskra Svit, BK Opava, Inter Bratislava, NH Ostrava

 

Final Four turnaje sa uskutočnia v Děčíne, Leviciach, Kolíne a Spišskej Novej Vsi. 

O 1. – 4. miesto: víťaz A-skupiny, B-skupiny, C-skupiny, D-skupiny

O 5. – 8. miesto: 2. tím z A-skupiny, B-skupiny, C-skupiny, D-skupiny

O 9. – 12. miesto: 3. tím z A-skupiny, B-skupiny, C-skupiny, D-skupiny

O 13. – 16. miesto: 4. tím z A-skupiny, B-skupiny, C-skupiny, D-skupiny

Foto: Lukáš Droppan