• 1.

  LEV Patrioti
  10-3 23
 • 2.

  KMR Komárno
  9-4 22
 • 3.

  HAN Handlová
  9-4 22
 • 4.

  SVT Svit
  8-5 21
 • 5.

  SNV Rytieri
  7-7 21
 • 6.

  INT Inter
  5-8 18
 • 7.

  PDA Prievidza
  5-8 18
 • 8.

  LUC Lučenec
  5-9 19
 • 9.

  NIT Nitra
  2-12 16

Do konca dlhodobej časti Slovenskej basketbalovej ligy zostáva päť kôl a o osude handlovského Baníka v sezóne 2022/2023 je rozhodnuté.

Od roku 1993, v ktorom sa datuje vznik samostatnej slovenskej ligy, sa handlovskí "baníci" po tretí raz vo vyraďovacích bojoch nepredstavia. Medzi elitnou osmičkou absentovali v sezónach 2015/2016 a 2020/2021. V prvom spomínanom prípade neúčinkovali v najvyššej súťaži vôbec, v tomto období požiadali o výnimku, nakoľko ich domáci stánok prechádzal kompletnou rekonštrukciou. Na základe faktu, že "zeleno-čierni" sezónu už iba dohrávajú, prichádza ďaľšie rozhodnutie vedenia Baníka. Po odchode Tomyho Cavallera, Handlovú opúšťa i kapitán tímu Branislav Pipíška. "Nakoľko sme v aktuálnej sezóne stratili postupové ambície do play off, nevidíme dôvod, aby sme bránili hráčom v napredovaní. Braňo prišiel za nami s prosbou, či by sme mu neumožnili predĺžiť si sezónu v drese iného celku. Jednomyseľne sme sa zhodli, že môže odísť," vyhlásil člen vedenia klubu Pavel Procner.

O služby prievidzského odchovanca prejavil záujem jeho vlaňajší zamestnávateľ, BC Komárno. Štvrtý tím ligovej tabuľky a ešte stále účastník nadnárodnej súťaže Alpe Adria Cup, ponúkol handlovskému kapitánovi kontrakt do konca prebiehajúcej sezóny. "Samozrejme, že Braňa sme z tímu neuvoľnili natrvalo, v Handlovej má podpísanú dvojročnú zmluvu a v nastávajúcej sezóne bude i naďalej obliekať handlovský dres. Do Komárna odchádza na hosťovanie, ktoré potrvá iba do konca aktuálnej sezóny," vysvetlil Procner.

"Mrzí ma, že to tento rok v Handlovej nevyšlo, veľmi rád by som sa za ňu pobil vo vyraďovacích bojoch. Postúpiť sa nám žiaľ nepodarilo a mne sa naskytla príležitosť dohrať sezónu v klube s medailovými ambíciami. Preto odchádzam vypomôcť Komárnu, no do Handlovej sa po skončení sezóny vrátim a budem sa snažiť napraviť to, čo sa nám v tomto ligovom ročníku nepodarilo," skonštatoval Branislav Pipíška. Nášmu kapitánovi budeme držať palce a na diaľku sledovať jeho počínanie. Veríme, že svoju minutáž vo vyraďovacích bojoch zúročí v nastávajúcej sezóne, v ktorej si opäť oblečie zeleno-čierny dres s kapitánskym céčkom.

Zdroj: mbkhandlova.eu

Foto: Karol Scholtz