• 1.

  PDA Prievidza
  1-0 2
 • 2.

  LEV Patrioti
  1-0 2
 • 3.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  NIT Nitra
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-1 1
 • 9.

  LUC Lučenec
  0-1 1

Už o niekoľko hodín sa rozbehne pre mnohých prvý vrchol sezóny - Tipsport Federálny pohár. Po skupinovej fáze sa teraz bude hrať o trofej pre víťaza, respektíve o konečné umiestnenie. Opäť na jednom mieste máme pre vás informácie, ako sledovať jednotlivé zápasy. 

V Lučenci sa odohrá Final Four s najlepšími tímami po predchádzajúcom víkende. Za českú stranu sa dostali medzi najlepšiu štvorku Opava a USK Praha. Lenže celok z hlavného mesta sa rozhodujúcej fázy nezúčastní z dôvodu kolízie v hracom kalendári, ktorá vznikla podľa vedenia súťaže zlou interpretáciou hracích dní v druhej časti pohára. USK tak diskvalifikovali a jeho miesto zaujal Děčín. Našu najvyššiu súťaž reprezentuje hostiteľ Final Four - BKM Lučenec a aktuálny majster a víťaz Slovenského pohára - Spišskí Rytieri. Lučenec sa prebojoval sem z turnaja v Leviciach a "Novovešťania" si zabezpečili prvenstvo doma, dvakrát po vyrovnanom priebehu. Žreb rozhodol o tom, že v semifinále sa stretnú proti sebe české tímy, druhú dvojicu tvoria zástupcovia Niké SBL. 

Program skupiny o 1. - 4. miesto (Lučenec):

piatok 10. septembra - semifinále

15.00 h: BK Opava (ČR) - BK Armex Děčín (ČR)

17.30 h: BKM Lučenec - Spišskí Rytieri

sobota 11. septembra - duely o umiestnenie: 15.00 h: o 3. miesto, 17.30 h: finále

11

Tímy o 5. - 7. miesto si napokon po diskvalifikácii USK Praha, zahrajú proti sebe systémom každý s každým. V tejto vetve súťaže sa v Leviciach predstavia domáci Patrioti, ktorým pomohlo cenné víťazstvo nad Kolínom. O čo najlepšie umiestnenie ich vyzve Iskra Svit, účasť v tejto skupine si zabezpečila triumfom nad Interom Bratislava. Tretím do partie je aktuálny víťaz Alpsko-jadranského pohára a jeden z popredných českých tímov - BK JIP Pardubice. 

Program skupiny o 5. - 7. miesto (Levice):

piatok 10. septembra o 18.00 h: Patrioti Levice - BK JIP Pardubice (ČR)

sobota 11. septembra o 17.00 h: BK JIP Pardubice (ČR) - Iskra Svit

nedeľa 12. septembra o 11.00 h: Patrioti Levice - Iskra Svit

 10

O 8. - 11. miesto si to tímy rozdajú na českej pôde, konkrétne v Kolíne. Organizátor tohto podujatia doplatil na nepresvedčivú defenzívu, keď v Leviciach inkasoval od Patriotov a Lučenca trojciferný počet bodov. "Žlto-čiernych" isto mrzela tesná prehra so Svitom a Prievidza sa vyrovnávala hlavne s užšou rotáciou a zdravotnými starosťami niektorých hráčov. 

Program skupiny o 8. - 11. miesto (Kolín):

piatok 10. septembra - semifinále

16.00 h: BC Geosan Kolín (ČR) - BC Prievidza

19.00 h: Inter Bratislava - BK REDSTONE Olomoucko (ČR)

sobota 11. septembra - duely o umiestnenie: 14.30 h: o 10. miesto, 17.30 h: o 8. miesto

Foto: Lukáš Droppan, Vladimír Dorňák, Barbora Klorusová