10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Slovenská basketbalová reprezentácia do 20 rokov zaznamenala ďalšiu prehru v rámci prípravných zápasov pred B-kategóriou majstrovstiev Európy, rovesníkom z Gruzínska podľahla 71:85.

Gruzínsko - Slovensko 85:71 (28:14, 17:18, 18:17, 22:22)

Gruzínsko: Meckvarišvili 25, Andronikašvili 20, Kalatozišvili 10, Kakušadze 3, Megenejšvili 2 (Gaprindašvili 9, Zgenti 7, Janelidze 3, Chazalia, Maziašvili a Pipia po 2, Arabuli, Carcidze a Kavtaradze 0)

Slovensko: Páleník 12, Majerčák 11, Danielič 8, Mokráň 7, Mátych 0 (Siládi 11, Orihel 7, Bátovský 5, Kubala 4, Kincel, Kotorík a Turza po 2)

TH: 33/20 - 13/9, Fauly: 20 - 27, Trojky: 5 - 8

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Slovenska: "Odohrali sme dva rozdielne polčasy. V prvom nás Gruzínci opäť preskákali, čo je veľmi nepríjemná situácia pre obranu. Nemôžeme zostať v obrane minútu alebo aj minútu a pol, berie nám to energiu, ktorú zase potrebujeme v útoku. Sme si vedomí, že nám pod košom chýbajú dvaja ústrední hráči - Zelizňák a Pavelka. Čoskoro sa k nám pripoja, ale aj tí, čo sú momentálne vo výbere, tak nestačia túto pozíciu vykryť. Na turnaji máme s týmto najväčší problém. Pozitívne vnímam druhý polčas, v ktorom sme takmer pripravili zvrat, čo je dobrým signálom pre nás všetkých. Turnaj nám ukazuje veľa vecí, čo je veľmi dobré."