10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Levickí Patrioti si vybojovali postup z A-skupiny Alpsko-jadranského pohára, rozhodlo o tom ich záverečné vystúpenie, v ktorom zdolali rakúsky UBSC Raiffeisen Graz 90:68.

Zápas začal vo voľnejšom tempe, Graz vyrukoval s nebojácnou hrou, ktorou sa držal v hre. Hráčska kvalita bola síce na strane Levíc, ale žiaden výraznejší bodový trhák neprišiel. Hostia sa totiž dokázali jednoduchou hrou držať v hre, domáci však vyhrávali po prvej štvrtine 20:18. V druhej časti zabrala levická lavička, dobrú energiu na palubovku priniesol Bachan. Aj s jeho prispením prišla 10-bodová šnúra, ktorá priniesla v 15. minúte prvé dvojciferné vedenie Patriotov v zápase – 32:22. Lenže Graz nezložil zbrane, vďaka dobrej koncovke bol aj po 20 minútach stále v hre. Na tabuli totiž svietilo 42:38 v prospech zverencov trénera Tea Hojča.

Po prestávke začali hrať Levice úplne inak, dôkazom toho bol fakt, že už po štyroch minútach opäť viedli viac ako 10-bodovým rozdielom. Graz začal robiť v tejto fáze veľké množstvo nevynútených chýb, čo Patrioti využil k tomu, aby získali kontrolu nad zápasom. Pred záverečnou časťou napokon viedli 70:55. Štvrtá štvrtina už príliš vzruchu nepriniesla, Levice si bezpečne strážili cestu za víťazstvom. „Žlto-zelení“ napokon postúpili do ďalšej fázy Alpsko-jadranského pohára, keď zvíťazili nad Grazom 90:68.

BK Levickí Patrioti – UBSC Raiffeisen Graz (Rak.) 90:68 (20:18, 22:20, 28:17, 20:13)

Levice: Tomič 11, Williams 10, Gačeša 8, Davis 6, Adámik 5 (Žiak 17, Alexander 15, Bachan 12, Danielič 3, Volárik 2, Štefek 1)

Graz: Tyus 23, Moschik 13, Ernst 8, Turman 2, Maresch 0 (Nikolic 11, Rasic 7, Turner 4, Jovitsoski a Richter 0)

TH: 17/12 – 9/6, Fauly: 12 – 15, Trojky: 10 – 6, Rozhodovali: Margala, Lamoš, Hudec (všetci SR)

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Levíc: „Som šťastný, že budeme pokračovať v tejto súťaži. Ako všetci vieme, v tejto sezóne sme jediným slovenským tímom, ktorý hrá medzinárodnú súťaž. Sme hrdí na to, že môžeme reprezentovať Slovensko v zahraničí. Toto bol jeden z cieľov tejto sezóny. Podobne ako v predchádzajúcom ročníku, tak aj v tomto berieme túto súťaž seriózne. Nie sme ako niektoré tímy, ktoré to chcú čo najskôr odohrať a boja sa toho, aby im to neuškodilo v ich súťaži. To nie je správne. My ideme do každého zápasu naplno. Myslím si, že sme videli mnoho pekných vecí v tomto stretnutí. V prvom rade, všetci naši hráči bodovali. Mohol som použiť celú lavičku, mladíci dostal viacej minút. Kalendárny rok sme zakončili víťazne a Tomič zasmečoval. To nie je možné vidieť každý deň, naposledy tuším zasmečoval ešte v kategórii do 18 rokov. Chcem popriať všetkým na Slovensku Veselé Vianoce a tiež poďakovať všetkým v Leviciach za to, že sa tu cítim ako doma. Čo prinesie budúcnosť, to sa uvidí. Vážim si strávený čas v Leviciach a dúfam, že budeme pokračovať v tvorbe pekných spomienok aj v novom roku, keďže predchádzajúci rok bol špeciálny.“

Martin Bachan, hráč Levíc: „Prvý polčas bol taký rozpačitý, trochu sme to asi podcenili a až do prestávky to bol tesný výsledok. V druhom polčase sme sa viac skoncentrovali, mali užšiu lavičku a dokázali sme ich unaviť. Bolo už vidno, že už ani nevládzu. My sme hrali svoju hru a dotiahli sme zápas do víťazného konca.“

Miloš Šporar, tréner Grazu: „V tomto zápase som sa sústredil len na svoj tím a svojich hráčov. Máme dosť nabitý program a sme unavení. Chcel som rotovať hráčov a dokončiť zápas bez zranení. Toto bol hlavný cieľ v tomto dueli. Hráči reagovali okej, odviedli svoju robotu, ale Levice boli pre nás prisilným súperom.“

Keevin Tyus, hráč Grazu: „Myslím si, že sme boli proste unavení. Prišli sme sem po 6-hodinovej ceste, naše nohy boli stuhnuté. Celkovo však išlo o dobrý zápas, každý si zahral. Gratulujem Leviciam, hrali dobre a majú výborný tím.“