10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Až v deviatom stretnutí Helios Alpsko-jadranského pohára našli Levickí Patrioti premožiteľa, v úvodnom semifinálovom stretnutí totiž prehrali na palubovke USK Praha 73:76.

Domáci celok začal lepšie, rýchlo a dobre si posúval loptu, vďaka čomu už v štvrtej minúte viedol 11:2. Potom sa dostali k slovu aj Levičania, svoj herný prejav zlepšili a pomaly začali uberať z manka. Streleckým ťahúňom bol v týchto momentoch Mijovič, aj s jeho prispením viedlo USK po prvej štvrtine len o dva body – 22:20. V druhej 10-minútovke to bol oveľa vyrovnanejší basketbal, Patriotom sa podarilo v štvrtej minúte vyrovnať skóre zápasu na 28:28. Od tohto momentu prebrali taktovku nad duelom, rýchlymi protiútokmi a dobrými kombináciami si vytvárali náskok. Posledné slovo v prvom polčase mal však Křivánek, trojkou s klaksónom upravoval na 37:43 z pohľadu domácich.

Bojanovský odštartoval druhý polčas dobre, neskôr sa k nemu pridali aj spoluhráči. Po piatich minútach viedli Levice už 52:42, ale ich snahu zastavil v správnom momente oddychový čas USK. Pražský celok po ňom ožil, šnúrou jedenástich bodov za sebou sa opäť dostal do vedenia. Pred poslednou periódou však bolo všetko otvorené, keďže Levice prehrávali tesne 57:60. Hostia dokázali takmer expresne vyrovnať, následne to bola v ďalších minútach bitka o každý kôš. Po väčšinu času viedlo USK o bod, ale 43 sekúnd pred koncom poslal Kurbas svoj tím do tesného 73:72. Český celok však zvládol lepšie koncovku a úvodný semifinálový zápas vyhral 76:73. Pred odvetou to tak majú Levičania vo svojich rukách, v domácom prostredí potrebujú vyhrať minimálne o štyri body.

USK Praha – BK Levickí Patrioti 76:73 (22:20, 15:23, 23:14, 16:16)

Praha: Sehnal 14, Madsen 11, Raines 8, Křivánek a Mareš po 7 (Bookert 25, Štěrba 4, Tůma 0)

Levice: Bojanovský 12, Mijovič 11, Kurbas 8, Diabate 7, Žiak 3 (Krajčovič 11, Bachan 8, Vašl 7, Sims 6)

TH: 16/11 – 15/11, Fauly: 18 – 24, Trojky: 5 – 4, Rozhodovali: Hošek, Kec, Kuríček (všetci ČR), 129 divákov.

Povedali po zápase:

Ladislav Lutovský, asistent trénera Levíc: „V určitých úsekoch zápasu sme sa držali plánu, ktorý sme si vytýčili – zastaviť USK v rýchlom protiútoku. Žiaľ, v tretej štvrtine sme urobili veľké množstvo strát, z ktorých súper skóroval. Dali sme veľa priestoru hráčom, ktorí sú nebezpeční spoza trojkového oblúku, ako Bookert, ktorý nám dal 25 bodov. Potrestal nás vždy, keď sme ho nechali voľného na perimetri. Aj napriek tomu sme si vybudovali desaťbodový náskok, ale nedokázali sme ho udržať. V závere zápasu sme z nepochopiteľných príčin nezagresívnili obranu, nesnažili sme sa získať loptu alebo urobiť faul. Len v určitých častiach sme sa priblížili k nášmu optimu, v útoku sme hrali občas staticky. Súper nás trochu zmiatol zmenami v obrane, zo zónovej obrany prechádzal do osobnej. Mali sme problém na to zareagovať. Určite nám chýbali body spoza oblúka od Vašla a Žiaka. Príjemne ma potešil Krajčovič, v momentoch, keď bol na ihrisku, tak sme sa dostávali do nášho tempa.“

Milivoje Mijovič, hráč Levíc: „Začali sme veľmi pomaly, súperovi sme dovolili ľahké body z protiútokov. Potom sme sa však zobudili a začali sme hrať veľmi dobre až do 25. minúty. Neviem, čo sa potom stalo. Prestali sme sa asi sústrediť a umožnili sme im 11-bodovú šnúru. Zápas to však bol stále otvorený, na konci mali možno viac šťastia. Nič však nie je stratené, verím, že pred domácimi fanúšikmi zvíťazíme minimálne o tri body.“