• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Komárnu sa to predsa len podarilo, v záverečnom zápase skupinovej fázy Alpsko-jadranského pohára dokázalo zvíťaziť nad chorvátskym Škrljevom a zabezpečiť si tak prvé miesto v C-skupine. „Diabli“ tak pri svojej premiére budú hrať minimálne štvrťfinále.

Komárňanský zápas o prvé miesto odštartoval prvými 4 bodmi súpera, ale za 3 minúty dokázali domáci otočiť a zobrať si vedenie na svoju stranu. Škrljevo hralo vyrovnanú partiu, čo sa ukázalo aj na skóre po prvej časti – 24:23. Chorváti v druhej štvrtine zabrali, domácim nedovolili ľahko skórovať a keď sa k tomu pridali na strane „diablov“ chyby, tak razom bola pred nimi ťažká úloha. Ukázalo sa v 6. minúte, keď Komárno prehrávalo 42:52. Nik však netušil, že do konca prvého polčasu už hostia neskórujú. Zverenci trénera Zlatka Jovanoviča sa aj s veľkou pompou nadýchli k 15-bodovej šnúre, ktorú režíroval Gatling. Nielenže sa podarilo zmazať manko, ale do prestávky aj otočiť – 47:42.

„Diabli“ otvorili famózne aj tretiu štvrtinu, 9 bodmi v rade sa ich šnúra zastavila celkovo na 24 bodoch a získali ňou dvojciferný náskok. Útočná sila Škrljeva sa nedostala k slovu, preto mohol rozdiel narastať. Do poslednej štvrtiny mohli ísť Komárňanci spokojní, vyhrávali 71:57. Chorvátsky tím sa pustil do sťahovania manka, ale k väčšiemu náporu sa našťastie nedostal. Domáci si už záver mohli kontrolovať a hlavne radovať sa z prvenstva v C-skupine.

Alpsko-jadranský pohár – C-skupina:

BC Komárno – KK DepoLink Škrljevo 88:79 (24:23, 23:19, 24:15, 17:22)

Komárno: Gatling 29, Gašič 11, Vicentič 7, Markovič 4, Foltín 3 (Stuckey 20, Volárik 10, Dolník 4, Skvašik 0)

Najviac bodov - Škrljevo: Ramme 22, Jelič 16, Barišič 12

TH: 18/13 – 23/15, Fauly: 22 - 24, Trojky: 11 - 8

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: "Gratulácia hráčom, ako aj klubu. Ak by mi niekto povedal, že pri tomto formáte, respektíve frekvencii zápasov, keď hráme prakticky každé 3 dni zápas, vyhráme skupinu, tak ho označím za šialenca. Pre nás je to obrovský výsledok a odráža to našu prácu za posledný rok, či rok a pol. Toto mužstvo sa prebojovalo do najlepšej osmičky Alpsko-jadranského pohára a reprezentuje so cťou slovenský basketbal. Musím to opäť zdôrazniť: blahoželám mojim hráčom a aj klubu, urobili sme skvelý výsledok a teraz môžeme trochu zvoľniť, byť šťastní a spokojní. Musíme sa však pripravovať na ďalšie stretnutie, už budúcu stredu hráme doma so Svitom. Chcem ešte touto cestou zaželať každému šťastné a veselé Vianoce."

Demarkus Stuckey, hráč Komárna: "Nastúpili sme s dobrou energiou a boli sme aj dostatočne namotivovaní. Je to veľké víťazstvo pre nás, využili sme momentum a predovšetkým sme uspeli ako tím. Sme šťastní, avšak musíme sa pripravovať na ďalší zápas, ktorý nás čaká už o týždeň."