• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Po Komárne má za sebou víťazný vstup do Helios Alpsko-jadranského pohára aj druhý slovenský celok. BK Levickí Patrioti triumfovali na palubovke Helios Suns Domžale sedembodovým rozdielom 81:74.

Žiak otvoril skóre stretnutia a nastolil tým aj priebeh prvej štvrtiny. Jeho spoluhráči sa rýchlo dostali do trháku, kolektívnym výkonom viedli po siedmich minútach už 19:8. Potom sa dostal výraznejšie k slovu aj súper, v priebehu pár momentov stiahol na 12:19 z ich pohľadu. Ich snaha však bola zastavená oddychovým časom, po ktorom sa Levice vrátili späť ku svojej hre a prvú štvrtinu napokon vyhrali 26:17. Ani v druhej 10-minútovke sa Domžale nevedelo dostať ku svojej hre, naopak Patrioti sa začali čoraz výraznejšie vzďalovať. Vydarený polčas zakončil trojkou s klaksónom hosťujúci Krajčovič, do šatní sa išlo za stavu 31:50. Po prestávke pokračovala spanilá jazda Levíc, ich náskok prekročil po pár momentoch dokonca hranicu 20 bodov. Slovinský celok navyše musel dohrávať bez vylúčeného Močnika, ich šance na triumf tak aj vďaka tomu rapídne klesli. Pred poslednou štvrtinou prehrávali domáci basketbalisti už 50:69. Lenže prišla šnúra 11:0 domácich, Levice neskórovali viac ako štyri minúty a zápas dostal úplne nový náboj. Aj napriek hektickému záveru si hostia nenechali ujsť víťazstvo, Domžale zdolali 81:74.

Helios Suns Domžale (Slov.) - BK Levickí Patrioti 74:81 (17:26, 14:24, 19:19, 24:12)

Domžale: Pelko 22, Mahkovič 20, Zupan 9, Šaškov 6, Močnik 2 (Besedič 7, Rojč 6, Oman 2, Strei 0)

Levice: Kurbas 17, Djurič 11, Petani 10, Žiak 5, Bojanovský 4 (Krajčovič 12, Sims a Vašl po 10, Smith 2, Bachan 0)

TH: 27/23 - 25/21, Fauly: 22 - 24, Trojky: 5 - 8, 150 divákov

Teo Hojč, tréner Levíc: "Som šťastný z výkonu môjho tímu. Hrali sme proti dobrému družstvu. To, čo sa stalo v záverečnej štvrtine, to patrí k basketbalu. Nie je to prvý ani poslednýkrát, kedy k niečomu takémuto prišlo. Až príliš sme poľavili, súper ukázal takú túžbu po víťazstve, akú sme mali aj my. So šťastím a dobrými rozhodnutiami sme zakončili stretnutie víťazstvom. Sme na dobrej ceste, je ešte pred nami veľa práce, ale je to dobrý štart do novej sezóny. Teraz musíme vyčistiť hlavy a pripraviť sa na sobotu."

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: "Myslím si, že sme po kvalitnej príprave začali dobre aj naostro. Prvý zápas, ktorý sa počíta, sme začali veľmi dobre. Súpera sme zastavili hlavne dobrou obranou, z ktorej sme potom ťažili v útoku. Vytvárali sme si voľné strely, mali sme balans, pretože sme tlačili loptu von aj pod kôš. Myslím si, že prvý polčas bol výborný. Vedeli sme, že súper vybehne v druhom polčase tvrdšie. Tretia štvrtina bola trochu nemastná, respektíve neslaná. V záverečnej 10-minútovke nechali rozhodcovia hrať trochu tvrdšie, čo sa nám vypomstilo. Súper sa dotiahol lacnými trestnými hodmi, ktoré sme im dali. Dôležité je však víťazstvo, nepustili sme to na dostrel. Dobrý prvý zápas, od ktorého sa môžeme odraziť."

Tanel Kurbas, hráč Levíc: "Mali sme veľmi dobrý úvod do zápasu, každému sa darilo premieňať pokusy. V obrane sme hrali agresívne, súper sa v prvých dvoch štvrtinách trápil. Vždy je to tak, máte veľké vedenie, ale v jednom momente trochu poľavíte. Súper toho využil, chytil sebavedomie, ale v závere sme ukázali našu silu a pevné nervy, čo napokon prinieslo víťazstvo."