• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Piate víťazstvo za sebou zaznamenali v Alpsko-jadranskom pohári Levickí Patrioti, pred svojimi fanúšikmi triumfovali nad SLUNETA Ústí nad Labem 92:78.

Levice otvorili stretnutie šnúrou štyroch bodov v rade, Ústí však odpovedalo piatimi bodmi za sebou. Takmer celá prvá štvrtina sa niesla v podobnom duchu, vedenie sa prelínalo zo strany na stranu. Patrioti sa na chvíľu trochu bodovo odtrhli, ale hostia napokon zrovnali skóre prvej štvrtiny na 16:16. Vyrovnaná bitka pokračovala aj v druhej 10-minútovke, mierne navrch však mal v nej český zástupca. Domácim sa však takmer podarilo dotiahnuť manko, ale koncovka vyšla lepšie ich súperovi. Do šatní sa tak išlo napokon za stavu 35:40. Zverencom trénera Tea Hojča evidentne pomohla polčasová prestávka, na palubovku totiž v druhom polčase vstúpil úplne iný tím. Bodová šnúra 22:2 neznamenala len otočenie zápasu vo svoj prospech, ale aj zisk komfortného dvojciferného náskoku. Ústí nad Labem vyzeralo v tejto fáze bezradne, tvrdý direkt im dal ešte Smith, úspešnou trojkou s klaksónom upravoval na 63:48 po tretej štvrtine. Levice si už záverečnú štvrtinu potom bez problémov ukontrolovali, ďalšie dva body do tabuľky si zapísali po víťazstve 92:78.

BK Levickí Patrioti – SLUNETA Ústí nad Labem 92:78 (16:16, 19:24, 28:8, 29:30)

Levice: Bojanovský 20, Vašl 19, Smith 14, Krajčovič 8, Bachan 6 (Žiak 12, Djurič 8, Sims 4, Petani 1, Adámik a Danielič 0)

Ústí nad Labem: Pecka 24, Svejcar 11, Šmíd 5, Singletary 4, Teague 2 (Robinson 20, Treadwell 6, Šotnar 3, Votroubek 2, Šteffel 1)

TH: 27/20 – 16/11, Fauly: 20 - 26, Trojky: 6 – 11, Rozhodovali: Pipíška, Bara, Bartoš, 600 divákov

Teo Hojč, tréner Levíc: „Veľmi dôležité bolo, že sme vyhrali zápas. Bolo to potrebné z pohľadu morálky a sebavedomia tímu. Prvý polčas nebol až tak dobrý, ak chceme byť serióznym tímom v hociktorej lige, tak ju nemôžeme takto odohrať. Druhý polčas priniesol úplne odlišný obraz, všetko to začalo v obrane, v útoku si chlapci oveľa lepšie posúvali loptu, čím sme si vytvorili viacej otvorených striel. Každý si užíval momenty v útoku, to presne chceme aj hrať.“

Miha Vašl, hráč Levíc: „Začali sme trochu zle, neviem z akého dôvodu, možno sme boli trochu unavení. V druhom polčase sme však začali hrať lepšie v obrane, získavali sme lopty a prišli sme aj k ľahkým bodom.“

Antonín Pištěcký, tréner Ústí nad Labem: „My sme sa sem neprišli len držať, ale chceli sme vyhrať zápas. V prvom polčase sme boli rozhodne lepším tímom, hlúpymi stratami sme dovolili, že sme viedli len o päť bodov. V prvom polčase sme mohli viesť o 10 – 15 bodov, ale urobili sme 14 strát v tejto fáze hry. V šatni sme si povedali, že na nás vyletia, pritvrdia v obrane, preto sme nemohli strácať lopty. Výsledkom tretej štvrtiny bolo, že skončila 8:28, čo aj rozhodlo. Potom sme sa to ešte snažili zlomiť, ale domáci si to už skúsene postrážili. Pre nás to bol úplne rovnaký zápas ako v Domžale, prvý polčas sme tam vyhrali, zaskočili sme domácich dobrou hrou a obranou. Žiaľ, tretia štvrtina tam bola tiež taká. Je vidieť, že proti takto kvalitným súperom musíme hrať štyri štvrtiny, ale hlavne si nesmieme dovoliť stratiť 28 lôpt. S tým sa nedá zdolať ani druholigový celok.“

Evan Singletary, hráč Ústí nad Labem: „Hrali oveľa lepšie ako my, hlavne v druhom polčase. Vytvorili v ňom na nás tlak, čo nás zaskočilo. To nás potom aj zložilo.“