• 1.

  INT Inter
  7-1 15
 • 2.

  ZIL Žilina
  6-2 14
 • 3.

  LUC Lučenec
  5-3 13
 • 4.

  PDA Prievidza
  5-3 12
 • 5.

  SVT Svit
  4-4 12
 • 6.

  LEV Levice
  4-4 12
 • 7.

  HAN Handlová
  3-5 11
 • 8.

  KOM Komárno
  2-6 10
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  0-8 8

Na Levických Patriotov čaká v rámci Alpsko-jadranského pohára ďalší duel, ich súperom bude opäť český celok BK ARMEX Děčín, tentoraz ho však privítajú pred svojimi fanúšikmi.

BK Levickí Patrioti – BK ARMEX Děčín (ČR)

Športová hala, streda 10. októbra o 18.00 h – štatistický prenos, priamy prenos – 12

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Martin Margala, Roman Lamoš

Aktuálne informácie: Patrioti síce vstúpili do nového súťažného ročníka prehrou proti ich najbližšiemu súperovi (70:77), ale na ligovej scéne nezaváhali. Na palubovke Handlovej prehrávali v jednom momente aj o 16 bodov, aby napokon odchádzali so ziskom dvoch bodov po víťazstve 77:72. Pre zverencov trénera Tea Hojča to je tak cenná vzpruha do ďalších súbojov, ktorú by radi potvrdili aj v Alpsko-jadranskom pohári.

„Válečníci zo severu“ sa tiež naplno venujú aj ligovým súbojom, po troch odohraných zápasoch majú bilanciu dvoch víťazstiev a jednej prehry. Na úvod novej sezóny v Kooperative NBL zdolali nováčika z Hradca Králové 99:79. Vonku boli nad ich sily Svitavy, ktorým podľahli 69:84, ale doma zvládli test pred zápasom s Levicami. Ambiciózne Olomoucko vyprevadili s výsledkom 100:84. Ako sa už ukázalo v prvom vzájomnom súboj, Děčín sa vo veľkej miere spolieha na produkciu amerického dua Lamb Autrey a Klinton Carlson. Prvý menovaný má momentálne priemer 21,3 bodu, 9,7 doskoku a 3,7 asistencie na zápas, druhý 14,3 bodu, 7,0 doskoku a 1,0 asistencie.

Motívy zápasu: Levice a Děčín hrajú nielen o postup do ďalšej fázy Alpsko-jadranského pohára, ale tiež aj o skóre zo vzájomných zápasov. Momentálne má sedembodovú výhodu český súper, no slovenský celok urobí všetko pre to, aby svojho rivala preskočil. V hre sú tak dve cenné body, ale aj tradičná prestíž pri porovnávaní českého a slovenského basketbalu.

Povedali pred zápasom:

Lawrence Alexander, hráč Levíc: „Prvý zápas proti nášmu najbližšiemu súperovi som nehral. Hráme však doma, urobíme všetko pre to, aby sme si uhájili výhodu domáceho prostredia. Verím, že ak budeme hrať tímovo v ofenzíve a defenzíve, tak máme šancu dosiahnuť na víťazstvo.“

Lukaš Feštr, hráč Děčínu: „V Leviciach nás nebude čakať v žiadnom prípade ľahké stretnutie, o čom sme sa mohli presvedčiť v prvom vzájomnom zápase. Cesta za víťazstvom určite povedie cez kvalitný obranný doskok, rýchly prechod do útoku a celkové vysoké tempo zápasu. Pevne verím, že sa nám zápas podarí podľa našich predstáv a z Levíc si odvezieme výhru.“

Foto: Lukáš Droppan