• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Levickým Patriotom vyšiel v Alpsko-jadranskom pohári odvetný duel s Děčínom, český celok zdolali na svojej palubovke 95:67.

Podobne ako v prvom vzájomnom meraní síl, tak aj na levickej palubovke začal lepšie Děčín. Takmer okamžite sa ujal vedenia 5:0, hlavne Autrey prinášal veľkú porciu bodov. Patrioti museli sťahovať manko, v tejto fáze sa mohli spoliehať na prínos dvojice Bojanovský a Katura. Z tohto pohľadu tak diváci mohli vidieť atraktívny a výrazne ofenzívne ladený basketbal. Sily sa postupne vyrovnávali, Gačeša vyrovnával na 20:20, čo bolo napokon aj skóre po prvej štvrtine. Levice sa hneď na úvod druhej časti ujali vedenia a do polčasovej prestávky ho nepustili z rúk. Český celok síce úspešne strieľal hlavne za tri body, ale v prospech zverencov trénera Tea Hojča hovoril kolektívnejší výkon. Po 20 minútach viedli domáci tesne 38:35.

Patrioti odštartovali druhý polčas najlepším možným spôsobom, šnúra siedmich bodov za sebou ich v 23. minúte doviedla k prvému dvojcifernému vedeniu v zápase – 45:35. Hráči Děčína však nezložili zbrane, aj naďalej premieňali väčšinu svojich pokusov, Feštr dokonca upravoval na 48:53 z pohľadu hostí. Výborný impulz priniesol striedajúci Štefek, pridal sa k nemu aj Alexander a Levice razom začínali kontrolovať dianie na palubovke. Pred poslednou štvrtinou bolo skóre zápasu 65:50. Děčín sa už ale na ďalší nápor nezmohol, v poslednej časti to tak bolo iba o výške konečného skóre. Patrioti si užívali cestu za ďalšou výhrou, Děčínu vrátili prehru z prvého duelu, doma nad ním triumfovali hladko 95:67.

BK Levickí Patrioti – BK ARMEX Děčín (ČR) 95:67 (20:20, 18:15, 27:15, 30:17)

Levice: Alexander a Davis po 16, Bojanovský 15, Katura 11, Tomič 4 (Gačeša 19, Štefek 6, Žiak 5, Krajčovič 3, Adámik 0)

Děčín: Kroutil 11, Autrey a Šiška po 7, Carlson 5, Krakovič 4 (Ježek 11, Feštr 7, Pomikálek 5, Grunt a Landa po 4, Žikla 2)

TH: 11/9 – 11/9, Fauly: 18 – 12, Trojky: 12 – 8, Rozhodovali: Ženiš, Margala, Lamoš (všetci SR), 600 divákov.

Teo Hojč, tréner Levíc: „Dobrý tímový výkon, o čom hovorí aj 30 asistencií. Prinútili sme Děčín k 17 stratám, mali sme úspešnú streľbu za tri body. To vychádzalo z tímovej hry, posúvali sme si dobre loptu, neboli sme sebeckí. Z toho potom prichádzali otvorené strely, ktoré sme dávali. Už niekoľko sezón sme na misii, chceme prezentovať slovenskú ligu skrz medzinárodnú konfrontáciu. Ukázali sme opäť raz, že naša liga nie je taká slabá, ako sa hovorí. Hrali sme proti dobrému českému tímu, ktorý bol niekoľkokrát vo finále ligy. Myslím si, že sme ukázali dobrý výkon. Som spokojný s tým, čo ukázali moji chlapci. Ešte stále sme však na začiatku sezóny, ešte sme nič neurobili, nie je čas na oslavy a relax. Treba každý deň pokračovať v napredovaní, v každom zápase.“

Steven Davis, hráč Levíc: „Bol to dobrý zápas, tvrdo vybojované víťazstvo. Dobre sme išli do protiútokov. Tréner nám povedal, aby sme aj dobre bránili a získavali doskoky, čo sme aj robili. Napokon to dobre vyšlo.“

Pavel Budínský, tréner Děčína: „Myslím si, že sme veľmi dobre otvorili zápas, hrali sme pomerne rýchlo a veľmi kolektívne. Vytvárali sme si strelecké pozície, do siedmej minúty sme asi vyzerali veľmi dobre. Bol som spokojný s útokom a aj s obranou. Z rôznych dôvodov sme začali prehrávať osobné súboje, neubránili sme niektoré kombinácie domácich, ale prvá štvrtina bola vyrovnaná 20:20. V druhej sme sa trochu prepadli, ale viac-menej solídnou hrou sme sa vrátili späť, dole sme boli iba o tri body a nevyzeralo to na taký debakel. Za druhý polčas sa ja osobne hanbím, tam sme totiž úplne vypadli z role. Dali nám 57 bodov, čo bola pre nás ľadová sprcha. Nakoniec odchádzame s dosť veľkým debaklom, čo pre nás trochu ťažká skúsenosť. Chcel by som poďakovať Leviciam za to, že sme mohli odohrať zaujímavé a dobré stretnutie. Domáci predviedli v útoku vyzretý a produktívny štýl hry, kde si dokázali poradiť s našou obranou. My sme sa dostali do takej mentálnej frustrácie, opustili sme hru. Padla na nás deka, úplne sme sa zosypali. Na túto prehru musíme rýchlo znalyzovať a rozdýchať.“

Ondřej Šiška, hráč Děčína: „Určite je to veľké sklamanie. Samozrejme, uvedomovali sme si kvality súpera, je to úradujúci majster a finalista Alpsko-jadranského pohára. Po domácom víťazstve sme mohli mať trochu navrch v sebavedomí. Prvý polčas sme hrali dobre, hrali sme tímovo, ale do druhého polčasu sme nevstúpili tak, ako sme chceli. Urobili sme veľmi veľa hlúpych chýb, ktoré súper potrestal. To rozhodlo, naša impotencia v útoku, kde sme nepremieňali ľahké strely. Potom sa to prenášalo do obrannej časti, kde sme robili zlé rozhodnutia a darovali sme súperovi niekoľko ľahkých košov.“