Vytlačiť
Kategória: Európske súťaže

Levickí Patrioti pokračujú v Alpsko-jadranskom pohári v domácej neporaziteľnosti, v úvodnom semifinálovom zápase zvíťazili nad chorvátskym KK Adra Oil Škrljevo 82:76.

Bojanovský síce po úspešnom dopichnutí otvoril skóre zápasu, ale úspešný pressing súpera priniesol šnúru 7:0. Potom sa prebudili aj Levičania, šiestimi bodmi v rade si zobrali vedenie na svoju stranu a postupne ho začali budovať. Obrana Škrljeva sa v jednom momente rozpadla, čo využili Patrioti na 14-bodovú sériu a zisk pohodlného náskoku 22:9. Prvá štvrtina sa celkovo niesla v znamení bodových šnúr, chorvátsky celok dokázal opäť raz zmierniť manko, keď prehrával po prvej štvrtine 19:24. Druhá perióda mala oveľa vyrovnanejší priebeh, evidentne sa pridalo na tvrdosti a intenzite. Viac z toho najskôr ťažili domáci, v pozitívnom duchu sa po zranení vrátil Gačeša. „Žlto-zelení“ si opätovne vypracovali dvojciferný náskok, ale Škrljevo dokázalo takmer kompletne zmazať manko. Po prvom polčase mohli byť o čosi spokojnejší domáci, keď vyhrávali 42:39.

Chorvátom vyšiel vstup po prestávke, na niekoľko momentov sa dostali totiž do tesného vedenia. Potom však Patrioti zapli na vyšší rýchlostný stupeň, konkrétne dvojica Pita a Gačeša chcela zlomiť odpor súpera. To sa začínalo dariť v koncovke tretej štvrtiny, zverenci trénera Tea Hojča po nej vyhrávali 68:56. Škrljevo však aj naďalej hrýzlo, tvrdou hrou nútili v štvrtej štvrtine Levice k chybám a stále si udržiavalo šancu na triumf. V jednom momente sa priblížili na rozdiel jediného bodu – 72:73, no Patrioti nespanikárili. Council totiž v koncovke zobral zodpovednosť na seba a doviedol tím k dôležitej výhre.

BK Levickí Patrioti – KK Adra Oil Škrljevo (Chor.) 82:76 (24:19, 18:20, 26:17, 14:20)

Levice: Pita 20, S. Davis 12, Bojanovský 8, Bachan 6, Krajčovič 2 (Gačeša 22, Council 6, Žiak 4, Jeftič 2)

Škrlejvo: Krstanovič 16, Uljarevič 10, Ušič 9, Lebo 8, Kučan 0 (Williams 16, Štemberger 10, Šarac 7)

TH: 15/13 – 10/4, Fauly: 17 – 22, Trojky: 7 – 10, Rozhodovali: Tomašovič, Margala, Doušek (všetci SR), 800 divákov.

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Levíc: „Podľa očakávania ťažký zápas so silným súperom. Pre nás bolo veľmi dôležité vyhrať zápas po ťažkej prehre v sobotu. Dúfam, že to náš tím povzbudí a dodá nám to sebavedomie, že môžeme vyhrať aj s novou zostavou. Opäť nás trápia zranenia, Dwayne Benjamin nemohol hrať. Dúfame, že sa čím skôr vráti, pretože je dôležitý pre náš systém. Pozitívom je návrat Nikolu Gačešu. Dúfam, že vydrží a bude späť vo svojej forme, spolu s celým mužstvom. Trochu ma mrzí, že sme mohli vyhrať aj vyšším bodovým rozdielom a mohli sme mať výhodu pred zápasom v Rijeke. Vyhrali sme 6-bodovým rozdielom, ideme tam to ubrániť.“

Nikola Gačeša, hráč Levíc: „Viem, že mi to ešte chvíľku potrvá, keďže mám za sebou dva dni trénovania. Bol som však mentálne pripravený, aby som bol tímu k dispozícii. To ma teší. Taktiež ma teší víťazstvo, ale musíme ešte na mnohých veciach popracovať.“

Damir Rajkovič, tréner Škrljeva: „Veľmi ťažký zápas, keďže nám chýbali dvaja hráči zo základnej zostavy, čiže naša rotácia bola užšia. Vedeli sme, že Levice majú výborný tím. Dokázali to víťazstvom aj na Slovenskom pohári. Bolo tak jasné, že to nebudeme mať ľahké. V istom momente sme mali zápas pod kontrolou, boli sme dokonca vo vedení. Prestali sme však hrať náš basketbal, začali sme hrať individualisticky. Gratulujem Leviciam k víťazstvu, ale do odvety je všetko otvorené.“

Siniša Štemberger, hráč Škrljeva: „V prvom rade by som chcel pogratulovať levickým fanúšikom za milé privítanie. Nezabudli na mňa, že som tu hral a ja som nezabudol, že som bol súčasťou Levíc. Začali sme dobre, no Levice majú dobré družstvo a dobrého trénera. Je vidieť jeho prácu na palubovke. Hráme teraz asi najlepší basketbal v sezóne, v minulosti nás trápili určité problémy. Myslím si, že odveta bude výborná.“