• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 3.

  INT Inter
  0-0 0
 • 4.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 5.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 6.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 7.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

Basketbalisti Interu Bratislava zvládli úvodný čiastkový krok, do odvety prvého predkola Ligy majstrov si v konfrontácii so švajčiarskym majstrom Fribourgom Olympic vypracovali 15-bodový náskok (82:67). Základom triumfu zverencov trénera Aramisa Nagliča bol vynikajúci druhý polčas, v ktorom otočili duel na svoju stranu a napokon ho doviedli do víťazného konca.

Konfrontácia slovenského a švajčiarskeho majstra priniesla príbeh dvoch rôznych polčasov. Kým v tom prvom mal mierne navrch hosťujúci celok, tak v druhom jasne dominovalo domáce družstvo. „Hľadali sme sa, chceme hrať rýchlejšie. To je náš cieľ, spolu s agresívnou obranou. V druhom polčase sme sa dokázali dostať do rytmu a potom sme už zlomili súpera, ktorý na takéto zápasy nevyzerá byť pripravený. Fribourg je však atletický tím. Hrajú s tromi vysokými hráčmi, čo nám robilo problém a posielali si dosť loptu do vymedzeného územia. Dúfam, že Fusek bude pripravený na odvetný zápas vo Fribourgu, pretože potrebujeme každého hráča. Budeme sa možno trápiť, ale dúfam, že prejdeme do ďalšieho predkola,“ povedal bezprostredne po zápase tréner Interu Aramis Naglič.

V prvej 20-minútovke to nebol ideálny výkon od „žlto-čiernych“, to však treba pripísať aj faktu, že to bol pre nich prvý ostrý zápas v novom ročníku a len nedávno doplnila družstvo dvojica amerických posíl. Spolu s absentujúcim hráčmi, bol tím pokope doslova len niekoľko desiatok hodín. „Ešte sa stále zohrávame, sme spolu veľmi krátko. Nedávno prišli ďalší dvaja hráči, takže ešte to bude chcieť čas, kým to do seba všetko zapadne. Počas polčasovej prestávky nám tréner povedal, že môžeme s nimi vyhrať a bez problémov s nimi dokážeme hrať. V tretej štvrtine sme na nich vybehli a nedali sme im šancu na úspech,“ uviedol domáci krídelník David Abrhám.

fribourg navratka 2

Inter si nenechal ani v jednom prípade Fribourg výraznejšie bodovo odskočiť, čo bol základný kameň úspechu v druhom polčase. Postupom času totiž začal diktovať tempo a vo všetkých ukazovateľoch bol lepším tímom. „Pritvrdili sme v obrane, zistili sme silné a slabé stránky v ich hre a začali sme premieňať strely, ktoré nám nepadali v prvom polčase. To bol zrejme kľúč,“ zamyslel sa pivot Interu Michal Baťka. Švajčiarsky majster mal problém vyrovnať sa intenzite súpera, často z toho pramenili fauly, respektíve straty. Práve tieto dva faktory boli vodou na mlyn pre domáci kolektív. „Rýchly prechod s loptou do útoku a výborná práca v obrane. Ukázali sme fyzickú hru, keď to bolo potrebné. Gratulujem mojim chlapcom k výbornému výkonu,“ nadviazal na hodnotenie druhého polčasu Naglič.

Bratislavský celok si tak vypracoval slušnú východiskovú pozíciu do piatkovej odvety, do Švajčiarska cestuje s 15-bodovým náskokom. Kľúčom k postupu do ďalšieho predkola môže byť podľa Nagliča aj väčšia rotácia na strane víťaza Slovenskej basketbalovej ligy z predchádzajúceho ročníka: „Máme dobrú rotáciu a každý vie, čo má robiť. To sa ukázalo a rovnaký basketbal musíme ukázať aj v odvete.“

V prípade postupu si Inter Bratislava zahrá v druhom predkole Ligy majstrov so zástupcom najvyššej nemeckej súťaže Telekom Basket Bonn (26. a 29. septembra).

Foto: Fiba.basketball