• 1.

  LEV Patrioti
  16-2 34
 • 2.

  KMR Komárno
  13-6 32
 • 3.

  SNV Rytieri
  10-9 29
 • 4.

  LUC Lučenec
  10-9 29
 • 5.

  INT Inter
  9-10 28
 • 6.

  HAN Handlová
  8-10 26
 • 7.

  SVT Svit
  7-11 25
 • 8.

  PDA Prievidza
  1-17 19

Projekt česko-slovenskej basketbalovej konfrontácie už má jasno v tom, kedy a kde sa odohrajú samotné turnaje. Na Federálny pohár sa môžu v septembri tešiť v Bratislave, Leviciach, Lučenci a Spišskej Novej Vsi.

Účastníci Niké SBL a Kooperativa NBL v rámci prípravy oživia projekt, ktorý sa naposledy realizoval pred 18 rokmi. Vtedajší formát tejto súťaže prinášal konfrontáciu českého a slovenského basketbalu počas sezóny, teraz sa odohrá všetko ešte pred začiatkom ročníka 2021/2022.

Do prvej edície sa z jednej a druhej strany dostalo po 6 klubov. Niké SBL budú zastupovať Spišskí Rytieri, Patrioti Levice, Iskra Svit, Inter Bratislava, BKM Lučenec a BC Prievidza. Českú Kooperativu NBL budú reprezentovať BK Opava, BC Geosan Kolín, USK Praha, BK JIP Pardubice, BK ARMEX Děčín, BK Olomoucko.

Všetko sa odohrá počas dvoch septembrových víkendov, konkrétne 3. - 5. septembra a 11. - 12. septembra. Tímy sa rozdelia do 4 skupín po troch, úvodná fáza sa bude hrať systémom každý s každým. Následne sa súťaž rozdelí na dve fázy - do Final Four sa prebojujú víťazi skupín, tímy na druhých a tretích miestach tiež čaká vlastné Final Four. Záverečná fáza sa bude hrať systémom semifinále a finále/o 3. miesto.

Žreb rozhodol o tom, že základné skupiny sa odohrajú v Děčíne, Bratislave, Leviciach a Spišskej Novej Vsi. Na súboje o umiestnenie sa môžu tešiť v Leviciach, Lučenci a Kolíne. Dobrou správou tiež je, že všetky zápasy odvysielajú internetové televízie Huste.tv, respektíve Tvcom.cz.

 

Žreb Federálneho pohára - skupinová fáza (3. - 5. septembra):

A-skupina (organizátor turnaja - Levice): Patrioti Levice, BKM Lučenec, BK Geosan Kolín

B-skupina (Děčín): BK ARMEX Děčín, USK Praha, BC Prievidza

C-skupina (Spišská Nová Ves): Spišskí Rytieri, BK JIP Pardubice, BK Olomoucko

D-skupina (Bratislava): Inter Bratislava, Iskra Svit, BK Opava

Foto: Lukáš Droppan