Vytlačiť
Kategória: Európske súťaže

Česko-slovenská konfrontácia v Alpsko-jadranskom pohári nevyšla našim zástupcom. Po Leviciach a Prievidzi neuspel ani Inter Bratislava, konkrétne v Děčíne po veľkej dráme.

Bratislavský celok pricestoval bez dvojice Slavinskas a Matúš Malovec, no aj tak v úvode viedol. Děčín však rýchlo zmazal nie príliš vysoké manko a v prvej štvrtine z toho bola ofenzívna prestrelka. Hostia mali veľké problémy s ubránením Svobodu, aj preto prehrali prvú štvrtinu 22:27. V druhej 10-minútovke pokračoval cca. rovnaký scenár, nik sa nevedel výraznejšie bodovo odtrhnúť. V žlto-čiernom drese ťahala tím trojica legionárov - Blondin, Gandia-Rosa a Zubac. O čosi spokojnejší šiel na prestávku Děčín, keďže viedol 44:42.

Rovnako sa hralo aj po prestávke, rozdiel bol dlhé momenty len jednobodový. Mierne navrch mali stále hostia, pred rozhodujúcou časťou zápasu vyhrávali 63:59. Vyrovnaný basketbal bol aj v štvrtej štvrtine, Inter v jednom momente prišiel v podstate o zápas. Za stavu 69:65 prišlo 12 bodov súpera a to sa napokon ukázalo ako rozhodujúce. V koncovke sa ešte podarilo vykresať nádej na obrat, ale Děčín si najtesnejší možný náskok už postrážil.

Alpsko-jadranský pohár - B-skupina:

BK ARMEX Děčín (ČR) - Inter Bratislava 80:79 (27:22, 17:20, 19:17, 17:20)

Děčín: Pomikálek 18, Svoboda 16, Šiška 15, Nichols 13, Prahl 0 (Kroutil 10, Mach a Osaikhwuwuomwan po 4, Bobek a Žikla 0)

Inter: Blondin 28, Gandia-Rosa a Zubac po 21, T. Malovec 9, M. Koller 0 (Borodovčák, Boros, D. Koller, Orihel a Randuška 0)

TH: 17/15 - 30/18, Fauly: 26 - 20, Trojky: 9 - 9

Oleg Meleščenko, tréner Interu: "Gratulujem súperovi, bol to celkom dobrý zápas. Vedeli sme, v akej zostave ideme, ale to nemá nič spoločné s domácimi. My sme bojovali, ale opäť sme prehrali vlastnými chybami a tým, že mladým hráčom sa nedarilo. Chýba nám zatiaľ pár rozhodnutí v kľúčových momentoch, kedy vedieme alebo prehrávame o bod. Je to pre nás veľká škola, ide o medzinárodné zápasy. Verím, že budeme rásť a pokračovať v našej práci."

Timotej Malovec, hráč Interu: "Prišli sme v oklieštenej zostave, museli sme sa s tým vyrovnať. Děčín mal veľa útočných doskokov, obrana nebola ideálna, hrali veľa zónu. Netrafili sme niekoľko trestných hodova a súper si výhru vybojoval."