• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Spišskí Rytieri to dokázali, rozhodujúci zápas C-skupiny Alpsko-jadranského pohára zvládli na jednotku, keď zvíťazili nad poľskou Dabrowou Górniczou a do play off pôjdu z prvého miesta.

Spišiaci začali rozhodujúce vystúpenie v C-skupine Alpsko-jadranského pohára veľmi dobre, ťahala ich dvojica Stevanovič-Baťka a v úvode stretnutia to prinieslo vedenie. Už od prvej štvrtiny sa hralo zostra, obe strany sa opierali o silnú ofenzívu. O čosi lepšia bola na strane Górnicze, ktorá sa mierne odtrhla od svojho súpera. Na palubovke sa už objavila aj jedna z najnovších posíl Rytierov, ani Morsell však nezabránil tomu, že jeho tím prehrával po prvej štvrtine 21:27. Začiatok druhej časti jeho spoluhráči nezachytili, poľský celok tak odskočil na dvojciferný náskok. Spišiaci však neskladali zbrane a viackrát sa im podarilo dotiahnuť na menší bodový rozdiel, no na polčasovú prestávku išli za nepriaznivého stavu 42:48.

Rytieri nastúpili do druhého polčasu ako vymenení, za 2 a pol minúty sa im podarilo vyrovnať, keď bol v tejto fáze zápasu nezastaviteľný Stevanovič. Domáci sa rýchlo dostali na pozitívnu vlnu v útoku a v obrane. Súperovi povolili len 6 bodov, sami ich dali 24 a pred záverečnou 10-minútovkou vyhrávali 66:54. „Novovešťania“ získali po tejto štvrtine pevnú pôdu pod nohami a v štvrtej štvrtine kontrovali všetko, čo sa deje na palubovke. Nepripúšťali žiadnu dramatizáciu a sami si dosť rázne išli za prvenstvom v skupine. V koncovke si dôležité víťazstvo vyslovene užívali, divákov potešili viacerými pohľadnými akciami.

Alpsko-jadranský pohár - C-skupina:

Spišskí Rytieri - MKS Dabrowa Górnicza (Poľ.) 92:76 (21:27, 21:21, 24:6, 26:22)

Rytieri: Stevanovič 25, Antoni a Dennis po 15, Baťka 14, Hlivák 4 (Gavrilovič 12, Morsell 7, Krajňák a Židzik 0)

Górnicza: Nowakowski 15, Sobin 14, Lewis a Marble po 11, Brenk 3 (Mijovič 17, Piechowicz 3, Czujkowski 2, Rajewicz 0)

TH: 23/17 - 18/15, Fauly: 21 - 23, Trojky: 5 - 3, Rozhodovali: Baloun, Kurz, Kocovič (všetci ČR)

Štefan Svitek, tréner Rytierov: "Gratulujem svojim hráčom za tento výkon a za to, že sme vyhrali C-skupinu. V prvom polčase sme mali problémy v obrane, nevedeli sme rýchlo zareagovať na niektoré herné situácie. V druhom polčase sa naša defenzíva zlepšila, začali sme si pomáhať a vďaka tomu sme v tomto zápase zvíťazili."

Adam Antoni, hráč Rytierov: "Náš postup do play off Alpsko-jadranského pohára chutí veľmi dobre. Chceli sme v tomto stretnutí bezpodmienečne uspieť, prvé miesto je príjemným bonusom. Po slabšom prvom polčase sme začali hrať oveľa agresívnejšie v obrane a tiež oveľa lepšie nám to šlo v útoku. Podarilo sa nám napokon vyhrať toto dôležité stretnutie."