• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Bola to dráma doslova do poslednej sekundy, ale so šťastným koncom pre Patriotov Levice. Vo štvrťfinálovej odvete uhrali v Ústí nad Labem remízu a postup do Final Four Alpsko-jadranského pohára. V semifinále narazia na úspešného z dvojice Viedeň - Dabrowa Górnicza.

Levice inkasovali na začiatku od Ústí na Labem štyri body, ale po streleckej odmlke odpovedali 7-bodovou šnúrou. Prvá štvrtina bola v počiatkoch o streleckej nepresnosti a tiež šnúrach jednotlivých tímov. Patrioti zodpovedne doskakovali, spolu s využívaním chýb si vypracovali vedenie 18:13 po úvodnej časti. V druhej štvrtine pokračovala dobrá hra zo strany zverencov trénera Michala Madzina, efektívne sa im podarilo spomaliť hru súpera a spolu s efektivitou Freeman držať pozitívny stav. Sluneta zareagovala na 9 bodmi v rade, ktorými otočili vývoj na svoju stranu. Levičania tiež reagovala, na polčasovú prestávku išli s najtesnejším možným mankom - 33:34.

Dôležité bolo ustáť nástup do druhého polčasu, čo sa Patriotom podarilo. Ústí nad Labem sa síce opäť ujalo vedenia, ale chyby opäť posadili na koňa slovenského zástupcu. V tejto fáze zobral zodpovednosť na seba Krajčovič, pred záverečnou 10-minútovkou svietilo pre „žlto-zelených“ nádejné skóre - 55:51. V poslednej štvrtine sa pridalo na intenzite, no pre Patriotov sa darilo držať postupové vedenie. Sluneta s ubúdajúcim časom tlačila a riskovala, 150 sekúnd pred koncom viedla 65:61. Levice ukázali pevné nervy, vyťažili z chýb súpera a mohli oslavovať postup do semifinále.

Alpsko-jadranský pohár - 2. zápas štvrťfinále:

SLUNETA Ústí nad Labem (ČR) - Patrioti Levice 68:68 (13:18, 21:15, 17:22, 17:13)

Ústí nad Labem: Autrey 22, Johnson 14, Svejcar 13, Pecka 5, Haiblík 0 (Kaleb 10, Fait a Karlovský po 2, Alston 0)

Patrioti: Krajčovič 21, McCallum 9, Bachan 8, Abrhám 5, Bojanovský 3 (Freeman 12, Trotter 7, Juríček 3, Volárik 0)

TH: 11/7 - 14/12, Fauly: 16 - 16, Trojky: 7 - 6

/prvý zápas - 76:83, Patrioti Levice postupujú do semifinále/

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Veľmi ťažko vybojovaný postup do Final Four. Extrémne ťažký, silný a tvrdý zápas. Také play off stretnutie. Prvá vec je, že sme splnili jeden z cieľov. Druhá vec je, že sme radi. Myslím si, že oba tímy cítili, že ide o postup a tiež vedeli, že 7-bodový náskok nie je taký, aby sa nedal zmazať. Bol to totálny boj o každú loptu, miesto na ihrisku, či v obrane, alebo v útoku. O to viac sme radi, že sme ho tímovo dokázali zvládnuť.“

Šimon Krajčovič, hráč Patriotov: „Určite nie je obvyklé, aby zápas skončil remízou. Som rád, že sme dokázali po nevydarenom víkende, dokázali naspäť naladiť na postupovú vlnu. Sami sebe sme viac-menej dokázali potvrdiť, že to vieme lepšie, ako cez víkend. Vedeli sme, že to bude ďalší play off zápas. Možno vlastnými chybami na konci sme si nedokázali udržať mierny náskok a povolili sme domácim sa dotiahnuť, spraviť z toho drámu. Teší ma, že v najdôležitejších chvíľach, keď sme potrebovali so zápasom niečo urobiť, tak sme dokázali duel vyhrať, hlavne obranou. Dúfam, že nám to pomôže psychicky a ukáže nám to, že chceme zápasy vyhrávať obranou. Potom sa nám v útoku hrá ľahšie. Som rád, že sa tento dlhý trip pre nás skončil úspešne. Už sa teším na Final Four.“